Garnýže x záclonové tyče – čemu dáte přednost?

Ke každému oknu patří neodmyslitelně záclona. Podceňovat byste však neměli ani to, kde, respektive na čem, bude záclona zavěšena. Co je lepší, klasické garnýže nebo moderní záclonové tyče?

sedací souprava

Odpověď na tuto otázku není a nemůže být jednoznačná. Co člověk, to jiný vkus. Nikoho nemůže překvapit, že každý bude preferovat něco jiného. Ať již patříte k zastáncům konzervativní podoby bydlení a spokojíte se s garnýžemi, nebo jste spíše průkopníci nových věcí a zaujmou vás záclonové tyče, oboje má svoje klady i zápory, pojďme se o nich zmínit.

Garnýže jsou klasikou, která neurazí

Především ve starších rodinných domech nebo bytech, případně na chalupách či chalupách, se můžete setkat nejčastěji s garnýžemi. Jsou nabízeny v mnoha provedeních a působí nenáročným designem. Budou se hodit především do větších místností. Garnýže jsou osvědčeným bytovým doplňkem, který se bude hodit všude a nevyvolá žádné zvláštní pocity, bere se tak nějak jako klasika, která nikoho neurazí.

Záclonové tyče v moderních interiérech

V moderních interiérech si stále častěji své místo nachází záclonové tyče. Bývají vyrobeny z nejrůznějších materiálů, z nichž převládá jednoznačně dřevo nebo kov. Co se týká designu, tak je velký rozdíl mezi ocelovou či kovovou záclonovou tyčí a dřevěnou záclonovou tyčí. Kov působí obvykle kompaktnějším, více nadčasovým dojmem. V obou případech se jedná o doplňky, které se vyplatí pořídit do menších místností – opticky totiž dokážou ušetřit místo.

Ať již se rozhodnete pro pořízení garnýží, které jsou již přece jen na ústupu, nebo záclonových tyčí, pečlivě zvažte, jaké barevné, ale nakonec i tvarové a rozměrové provedení přijde do konkrétní místnosti vhod. Pokud nepodceníte výběr, můžete spolu s ostatními bytovými prvky, objekty a dekoracemi vytvořit dokonalý celek, který změní stávající podobu místností.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Radek Blinka

Jak vypadají interiérové nebo exteriérové prostory bydlení mi není v žádném případě jedno. Vždyť právě z maličkostí se skládá celek, který může vést k všestranné spokojenosti. Občas narazím na něco zajímavého, nebo mě něco napadne, tak proč se o to nepodělit v nějakém tom článku?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *