Tipy, jak zútulnit svou domácnost

I ten nejlépe zařízený byt se nestane útulným domovem, dokud v něm nezanecháte stopu vlastní osobnosti. Jsou to různé doplňky a dekorativní předmět, které nejen že bydlení zpříjemní, vypoví také ledacos o jeho majiteli. Proto neexistuje zaručený návod, jak na to, jen různé tipy, kterými se vaše kreativita může vydat.

shutterstock_1558834

Je to v barvách

Hlavně moderní designové interiéry laděné v neutrálních barvách potřebují rozbít strohost doplňky v teplých barvách, především v žluté, oranžové či červené. Mohou to být vázy, obrazy či tapiserie, jakýkoliv solitér ve výrazné barvě upoutá pozornost a zútulní neosobní místnost.

Naopak v pokojích zařízených nábytkem dřevěným nebo dřevo imitujícím můžeme použít i barvy chladné: fialovou, purpurovou, tyrkysovou i všechny odstíny zelené, nebo je kombinovat do pestrobarevných útvarů.

Bytový textil bude vždycky in

Záclony, závěsy, koberce, přehozy a polštářky na pohovkách – to všechno navozuje útulnou domácí atmosféru a nestojí nás to ani moc peněz. Velmi trendy jsou ručně tvořené látkové, pletené či háčkované doplňky a dekorace , především v retro nebo vintage interiérech. Není nad patchworkový přehoz nebo ručně háčkované záclonky v oknech.

S holými zdmi to nepůjde

Nemusíte utrácet za originály slavných malířů, aby váš byt byl útulný. Klidně rozvěste zarámované plakáty, rodinné fotografie nebo první umělecké pokusy vašich dětí. Čím originálněji, tím lépe.

Samozřejmě i poličky na zdech s knihami i drobnými suvenýry z cest potěší oko a navodí příjemnou atmosféru. Můžete na ně naaranžovat i vonné svíčky, které po setmění vytvoří neobvyklou iluminaci.

Nezapomeňte na květiny

Můžou být v truhlících, květináčích nebo ve váze – květiny vždycky dělají byt domovem. Pokud je o ně řádně pečováno. V kuchyni využijte volnou stěnu a zavěste na ni mřížku na malé květníky s bylinkami. Budete je mít všechny po ruce a vaše kuchyň bude zajímavě vyzdobená.

Nápadů, jak si svůj domov zútulnit, najdete jistě více. Chce to jen využít vlastní fantazii a případně i šikovné ruce.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *