Jak bojovat v bytě proti mravencům?

V interiérech našich rodinných domů, bytů, chat či chalup nežijeme sami. Aniž bychom si to přáli, tak se zde můžeme setkat s mnohými nevítanými hosty. Jedná se například o hmyz. Zkuste si odpovědět, kdo z vás nemá doma nějakou mouchu, komára nebo třeba mravence? A právě o tom, jak bojovat s mravenci a jak zajistit, aby si u vás doma neudělali taktéž svůj domov, bude dnešní článek.

Linoleum a jeho klady i zápory

Nejdůležitější je prevence

Mravenci patří mezi obtěžující a nežádoucí hmyz, se kterým se můžeme setkat téměř všude. Stejně, jako všude jinde, i zde je nejdůležitější prevence. Je potřeba si uvědomit, že mravenci jsou velmi malí a dokážou tak proniknout doslova každou malou škvírou – podlezou třeba i pod dveřmi. Není rozhodně v lidských silách znemožnit jim přístup do interiéru. Daleko důležitější je, abyste pokud možno nenechávali žádné potraviny a zbytky jídla jen tak na stole nebo třeba na kuchyňské lince, všechno je zapotřebí schovávat na místo určení. Mravence může také přilákat i drobný kousek jídla, který odpadl na zem. Základem je tedy čistota a pořádek.

V boji proti mravencům se nemusí uplatňovat pouze chemie

Pokud už mravence doma máte, nabízí se spousta řešení, jak se jich efektivně zbavit. Každý z nás již asi slyšel o přípravcích proti hmyzu. Ty seženete nejčastěji v tekuté podobě ve formě spreje ve většině obchodů.

Na boj s mravenci však můžete jít určitě i ekologicky. Využijte jejich základního znaku a to je velmi dobrý čich. Ano, mravenci, ač na to nevypadají, mají velice dobře vyvinutý čich a doslova je dráždí větší aromatická vůně. Mezi babské rady, které se pyšní vysokou efektivitou tak patří například velmi jednoduchý postup – stačí nasypat prášek do pečiva, hřebíček nebo skořici do míst, kde se shlukují, a uvidíte, že se dají velmi rychle na ústup!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Radek Blinka

Jak vypadají interiérové nebo exteriérové prostory bydlení mi není v žádném případě jedno. Vždyť právě z maličkostí se skládá celek, který může vést k všestranné spokojenosti. Občas narazím na něco zajímavého, nebo mě něco napadne, tak proč se o to nepodělit v nějakém tom článku?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *