Kuchyňský ostrov je stále oblíbenější částí moderních kuchyní

V současné době se v interiérových prostorách bydlení začíná jednoznačně prosazovat otevřenost. Tak například spojení kuchyně, jídelny a obývacího pokoje. Položili jste si někdy otázku, proč tomu tak je? Základním požadavkem je možnost být pohromadě – například když se chystá večeře a ostatní členové domácnosti jsou doma, proč tuto chvíli nevyužít k vzájemné konverzaci, na kterou je bohužel v prostředí domácnosti stále méně času. Nebo když dorazí návštěva. Jistě ji budete chtít občerstvit a přece nebudete neustále odbíhat do samostatné, od obývacího pokoje třeba i vzdálenější, kuchyně.

Barový pult v kuchyni

Spojení několika místností vytváří mimo jiné větší prostor. A právě do takových míst můžete s přehledem umístit i moderní bytové prvky – například kuchyňský ostrov.

Samostatné kuchyňské pracoviště

Kuchyňský ostrov si můžete představit jako oddělené pracoviště kuchyně – jedná se nejčastěji o centrum přípravy, ale klidně je možné ho využít i jako mycí centrum, případně centrum vaření. Jedná se o jakýsi box, který je oddělen od kuchyňské linky, v některých případech tvoří její pokračování.
Při výběru kuchyňského ostrůvku je důležité přihlížet k materiálům a stylům kuchyně jako celku. Všechno musí ladit, nic nesmí působit kontraproduktivně – ani tvary, ani materiál.

Kuchyňský ostrov může být tedy ze dřeva, plastu, kovu či z kombinace těchto materiálů třeba se skleněným provedením, zkrátka podle toho, jak je stylizovaná konkrétní kuchyně.

Možnost posezení

Kuchyňský ostrov lze opatřit i několika židlemi, nabízí se například barové. V takových situacích ho můžete využít dokonce k rychlé snídani nebo večeři, samozřejmě však nemůže suplovat jídelní stůl.

Pokud vás kuchyňský ostrov zaujal a máte k němu základní předpoklady, tedy dostatečné prostory, neváhejte ho realizovat. Uvidíte, že vnese nádech komfortu a elegance!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Radek Blinka

Jak vypadají interiérové nebo exteriérové prostory bydlení mi není v žádném případě jedno. Vždyť právě z maličkostí se skládá celek, který může vést k všestranné spokojenosti. Občas narazím na něco zajímavého, nebo mě něco napadne, tak proč se o to nepodělit v nějakém tom článku?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *