Jak efektivně zvládnout úklid

Úklid je součástí našeho každodenního života. Nemusí se vždy nutně jednat o velký úklid celé domácnosti či firmy. Za běžný úklid považujeme mytí nádobí, opláchnutí umývadla či vany po koupeli, svršky oděvů, hračky a další. Zkrátka denně vykonáváme určitou činnost, abychom nežili v nepořádku.

úklid

Pravdou je, že kolik času věnujeme běžnému uklízení, tolik času si pak ušetříme při velkém úklidu. Má to vlastně i svou logiku. Jestliže si uděláme pořádek ve skříni několikrát do roka, umyjeme okna častěji než jen na vánoce, pereme pravidelně záclony, trávíme pak méně času větším úklidem. V dnešním článku vám přinášíme pár rad, jak efektivně zvládnout úklid.

Úklid si naplánujte

Zatímco někdo uvítá pomoc ostatních členů rodiny, ať na tu dřinu není sám, jiný zase čeká na příležitost, až naopak sám bude, aby mohl v klidu uklízet. Je úplně jedno, kterou variantu zvolíte, ale předem si vše naplánujte. Chtít přimět k úklidu ostatní „lenochody“ zvlášť v době, kdy s tím nepočítali, může znamenat malou rodinnou bouři. Další problém nastane, když si úklid naplánujete a rodina nakonec zůstane doma v plném počtu. Oznamte své uklízecí úmysly a uvidíte, jak rádi opustí vaše společné hnízdečko, aby se vrátili do čistého. Nic z toho není špatně, pokud to všem vyhovuje. Zatímco jeden partner bude věnovat čas malým dětem a jejich zabavení, druhý uklidí dům.

Co je psáno, to je dáno

Klidně si zapisujte, kdy jste myla naposled okna, uklízela ve sklepě, kumbále, šatních skříních. Na tom není nic špatného. Pomůže vám to lépe plánovat větší uklízecí práce průběžně. Dělat potom vše najednou je jak se lidově praví „na palici“. Dříve se vyčerpáte a uděláte mnohem méně práce. Což povede k nervozitě, že jsou kupříkladu svátky na krku, a vy nemáte vygruntováno. Těžší práce, které vyžadují manipulaci s nábytkem, nechejte na svém partnerovi.

Kvalitní čistící přípravky

Nejen kvalitní přípravky, ale také pomocníci. Ať už se jedná o robotický vysavač, parní čistič, kvalitní hadry, mop, vysavač. Velmi záleží na tom, zda uklízíte byt 2+1 nebo dvoupodlažní rodinný dům. Věřte, že práci domácích úklidových spotřebičů pak velmi oceníte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *