Jak eliminovat alergeny aneb Jak bydlí alergik

Lidé trpící různými alergiemi nejspíš nenajdou 100% bezpečné místo. Naštěstí existují možnosti jak alespoň minimalizovat výskyt alergenů a usnadnit si tak život. V dnešním článku vám přinášíme pár tipů na co se zaměřit a čeho se naopak vyvarovat.shutterstock_174889973

Pozor na čisticí prostředky

Občas se může zdát, že čím silnější čisticí přípravek použijeme, tím účinněji zlikviduje bakterie. Bohužel opak pak je pravdou. Některé chemické prostředky mohou být silně toxické a dráždit alergiky, vyvolávat nežádoucí reakce. Při uklízení volte spíše přírodní a neutrální prostředky nebo takové, které už máte vyzkoušené.

Čerstvý vzduch

Větráním a přívodem čerstvého vzduchu se mnohem lépe předchází tvoření plísně a hub. Dvojnásobně to platí v místnostech s vyšší vlhkostí. Ani pylová sezóna vás nemusí od větrání odradit. Větrejte brzy ráno nebo pak pozdě večer, protože je to doba, kdy je pylu v ovzduší nejméně. Mezi další vhodné metody, jak větrat v pylové sezóně, je pověsit přes okno mokré prostěradlo. To zachytí částečky pylu, ale i prachu.

STOP kobercům

Jestli to bude trochu možné, zvolte takový typ podlahové krytiny, která bude snadná na údržbu. Linoleum, plovoucí či dřevěné podlahy, dlažba a jiné. Pokud budete trvat na kobercích, ptejte se po antialergických. Nejedna firma se již dnes zabývá prodejem koberců, právě pro alergiky.

Snižte množství textilií v bytě

Pokuste se vyvarovat všeho, co zachycuje prach a jiné nečistoty. Záclony či závěsy můžete nahradit hezkými žaluziemi. Vyhněte se čalouněnému nábytku, přehozům a jiným textilním doplňkům. Kupte si matraci se snímatelným potahem a používejte takové ložní prádlo, které je možné prát na 60 stupňů.

Kvalitní vysavač

Lux se silným sacím výkonem, uzavíratelným sáčkem či nádobou by měl být prioritou. Také vysavače na vodní bázi splňují požadavky kvalitního vysávání. Luxovat by se měla i matrace, na které spíte.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *