Stěhování s dítětem nemusí být noční můra!

„Radši stokrát vyhořet, než se jednou stěhovat“! Zastáváte i vy podobný názor? Stěhování je náročná aktivita i pro dospělého, natož pak pro malé dítě, které je touto skutečností stresováno, mateno a vystrašeno. Stěhování s dítětem se každý rodič bojí jako čert kříže. Myslet si, že dítku sbalíte jeho hračky a jednoduše jej přesunete do jiného prostředí, je brnkačka, rozhodně není na místě, ba naopak – chce to šikovný plán! Pokud právě řešíte stěhování s dítětem a máte strach, jak to vaše ratolest zvládne, fikaně jí do této skutečnosti zapojte. Poradíme vám jak na to!

shutterstock_115651699

Stěhování s dítětem hrou!

Máte děti v předškolním věku? Pak je pro stěhování nadchněte formou zajímavé hry! Můžete jim říci, že je v novém domově čeká krásný pokojíček, kde budou mít všechny hračky, barevně vymalované zdi, pohodlnou postýlku a klidně je i zapojte do balení či následného vybalování, protože i tyto činnosti lze pojmout jako hru!

Pokojíček pro dítko jako první!

Ačkoli na zařízení budete mít spoustu jiných místností, jako první věnujte svou pozornost dětskému pokojíčku, který se snažte na příchod dítěte pečlivě připravit tak, aby se mu v něm již na první pohled líbilo.

To hlavní vždy po ruce!

Jakmile se přestěhujete do nového bytu či domečku, zjistíte, že i přes sebepečlivější balení vás čeká několikadenní život mezi krabicemi, taškami a pytli. Stěhování s dítětem si ale vyžaduje co možná nejpečlivější přípravu co se týče nezbytností, které byste měli mít za každou cenu po ruce.

Čas je mocný lékař!

I přes veškerou snahu se může stát, že si dítko hned po příchodu na nové bydlení jednoduše nezvykne. V tomto případě netřeba křičet, vyhrožovat či jiným způsobem dítko kárat, ba naopak vsaďte na mocného lékaře – čas. Dopřejte vaší ratolesti tolik času, kolik bude chtít a uvidíte, že pokud na dítě nebudete tlačit, samo si v novém bydlení zvykne a zamiluje si jej.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

1 Comment

  • Nás čeká stěhování s ročním dítětem za pár týdnů a nějak velký strach z toho nemám, přeci jen je ještě malá na to, aby si to nějak více uvědomovala, takže nějaký stesk nehrozí. Horší je to s balením, má potřebu mi „pomáhat“, takže když si někam vyskládám věci na zabalení, tak hned přijde a začne mi to „přerovnávat“ to znamená, že mi to rozhází po celém bytě. Ale v budoucnu, až přijdou krabice, tak to budu řešit tak, že je hned zalepím, aby se do nich nedostala a asi budeme postupně odvážet do baráku to, co aktuálně nepotřebujeme. No a hračky budeme samozřejmě balit až nakonec spolu s oblečením a plenama a tak. Ale myslím, že to zvládneme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *