Jak natřít starý nábytek?

Starý nábytek rozhodně nevyhazujte. V době, kdy jsou trendy alternativní styly jako vintage, retro nebo třeba shabby chic, se vyplatí renovovat. Získáte jedinečný kousek, který prozáří celý interiér. Na druhou stranu musíte dodržet určitý postup – jedině tak bude výsledek vypadat dobře i po delší době a předejdete nepříjemnému olupování barvy. Připravili jsme pro vás pár jednoduchých pravidel, kterých byste se měli držet. Jak tedy natřít starý nábytek?

shutterstock_77408107

1. Osmirkování

Osmirkování je zdlouhavé a když nemusíme, nehrneme se do něj. Možná jste se dočetli o nových lacích, které lez nanést i bez předchozího osmirkování. Podle nás je ale důkladné osmirkování naprostý základ. Lak bude usychat rovnoměrně a lépe se roztírat. Na zdrsněný povrch navíc lépe přilne. Takže si pořiďte smirkový papír s různou zrnitostí. Budete-li chtít starý lak úplně sundat, bude se vám hodit zrno 80. Pro pouhé zdrsnění postačí smirkový papír se zrnem 150.

2. Odstranění nečistot

Zbavte starý nábytek veškerých nečistot a prachu, který na něm ulpěl po osmirkování. K tomu vám poslouží kus látky (např. staré triko).

3. Nanesení základního nátěru

Máme osmirkováno a vyčištěno. Nyní nábytek natřete základním nátěrem, dle pokynů nechte dostatečně dlouho uschnout a následně se zbavte kapiček (osmirkujte je dohladka). Poté opět důkladně otřete.

4. Lakování

Chopte se štětce či malého pěnového válečku a naneste na nábytek tenkou vrstvu nátěru. Po zaschnutí (cca 6 – 8 hodin) proveďte další nátěr a poté ještě jednou. Vždy, když dokončíte natírání, osmirkujte kapičky a nerovnosti, a to novým hadříkem.

5. Finální nátěr

Čistým válečkem/štětečkem aplikujte na nábytek tenkou vrstvu vámi vybrané barvy. Nechte zaschnout a máte hotovo. Konečný nátěr dodá nábytku ucelený vzhled a postará se o jeho ochranu před odřením. Právě jste dokončili renovaci a můžete se kochat perfektním výsledkem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *