Jak pečovat o sedací soupravu

Aby nám sedací souprava sloužila, co nejdéle a byla stále hezká, je nutné o ní dobře a pravidelně pečovat. Jestli máme sedačku koženou či čalouněnou, každá si zaslouží péči, která je vždy individuální. Dnes se společně podíváme, jak pečovat o sedací soupravu ať už je čalouněná či kožená.  Malý byt

Umístění čalouněného nábytku

Čalouněný sedací nábytek tvoří výbavu skoro každé domácností. Jde o nejvíce zatěžovaný materiál, který podléhá různému znečištění. Nejen samotné čištění, ale i prevence hraje roli v jeho životnosti. Nábytek by měl být umístěn tak, aby trpěl co nejméně. Neměl by být umístěn v bezprostřední blízkosti radiátorů, kdy trpí jednak povrchový materiál, ale i polyuretanové výplně včetně dřevěné kostry nábytku. Příliš blízko radiátoru se zvyšuje cirkulace vzduchu a tím i prašnost. Těsně pod oknem zase působí sluneční paprsky, kde dochází k předčasnému vyblednutí barev.

Čištění čalouněného nábytku

Povrch čalouněného nábytku udržujeme pravidelným luxováním a případné nečistoty čistíme s pomocí vhodných přípravků. Při čištění dávejte pozor, aby nedocházelo k promáčení tkaniny. Jestliže dojde k polití takového nábytku, hned tekutinu nasajte prostřednictvím čistého hadru či papírových utěrek. Snímatelné potahy, je možné prát v automatické pračce na doporučený stupeň. U některých typů sedacích souprav je možné časem koupit jen nový potah. Je to mnohem menší investice, než kupovat novou sedačku.

Péče o kožený nábytek

Kožené sedací soupravy i taburety, potřebují občasnou impregnaci speciálními přípravky. Ty pomohou zvýšit poddajnost i hebkost kůže. I zde platí stejné pravidlo, jako u čalouněného nábytku. Minimální vzdálenost od radiátoru by měla činit 40cm. Od větších nečistot čistíme kožený nábytek vlhkým hadrem a nezapomínáme pravidelně krémovat či olejovat. Kůže má tendence s postupem času vysychat a mohla by praskat. Krémy k tomuto určené nebo spreje seženete běžně v drogérii. S pravidelnou péčí a ošetřováním vydrží kožená sedací souprava až 20 let.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *