Koupací sudy jako místo setkávání se s přáteli

Mladí lidé už dávno netouží po tom, aby měli celou zahradu pokrytou záhonky. Ba naopak, zahrada je pro ně oázou klidu, místem odpočinku. Právě proto na ní čím dál větší místo zaujímají bazény, lehátka, pergoly nebo zahradní vířivky. Už jste o ní také přemýšleli?

Koupací sudy nebo zahradní vířivky se dají používat celoročně. Dnes je takové domácí wellness velkým trendem. Věřili byste tomu, že někteří lidé, co nemají zahradu, si vířivky instalují třeba na balkon? Pobyt ve vířivce má řadu zdravotních benefitů, a když kvůli němu nemusíte chodit do wellness v centru města, je to daleko příjemnější.

Stylové posezení pro rodinu i přátele

Naložit se do horké vody se sklenkou sektu v ruce je sen. Také byste si přáli trávit takto večery s rodinou nebo s přáteli? Stačí si jen vybrat, jestli toužíte po vířivce kamenné, dřevěné či betonové. Nemusíte mít spoustu prostoru, stačí plocha o velikosti zhruba 3 × 3 metry. Do sudu s průměrem 2 metry se přitom vejde 4 až 6 osob.

Mnozí lidé se shodují, že koupací sud je na zahradu ideální. O bazén, ve kterém by se dalo plavat a skotačit, nestojí. Jde jim spíše o to se ochladit ve studené vodě a v zimě zase ohřát ve vodě teplé.

Jsou koupací sudy vhodné i na vaši zahradu?

Zamyslete se, zda máte na zahradě kousek prostoru. Ideální je, když ten prostor není pod stromem, ze kterého by vám do vody neustále padalo listí či jehličí. Příjemnější vám také bude, když si vířivku postavíte dál od konce pozemku, aby na vás tolik neviděli sousedé. Případně zvažte možnost nějaké zástěny. Nutný bude i stabilní podklad. Voda se ohřívá klasicky dřevem, topí se v kamnech. A údržba? Jednou za čas je dobré vyčistit vanu, vodu musíte pravidelně měnit. Ve vířivce jí ale rozhodně není tolik jako ve velkém bazénu. Podívejte se na hot tub do e-shopu Skluzavky.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *