Je vaším snem dokonalá ložnice? Známe triky, jak jí zařídit!

Ložnice je pro většinu z vás oázou ničím nerušeného klidu. Rozhodně to není jen postel, dva noční stolky a jedna šatní skříň! Dojde-li na její zařizování, spousta z vás chybuje, díky čemuž si místo dokonalé ložnice zařídíte nevzhledné skladiště či naopak zbytečně holý interiér, kde se ve finále necítíte dobře. Ložnice musí být nejen vzhledově přitažlivá, ale i praktická. V dnešním článku vám ochotně poradíme, jakými triky a tipy se řídit, aby vám doma vznikla harmonická ložnice, kde trávit čas je radost! Nechte se inspirovat a vytvořte si ložnici snů!

shutterstock_1512092571

Ložnice a barvy – které volit?

Jedním z prvních otázníků souvisejícími se zařizováním ložnice, jsou jednoznačně barvy. Možná si i vy pohráváte s otázkou, zda je lepší dát přednost světlejším odstínům, díky který, vytvoříte vzdušnější prostor, nebo zda je mnohem lepší sáhnout po tmavších barvách, jež navodí pocit temnoty a vám se tak bude lépe spát. Co se kvality spánku týče, je to jedno. Rozhodnete-li se pro volbu tmavší ložnice, vsaďte na jemnější a vzdušnější záclony, naopak do světlejší ložnice je ideální zvolit silnější závěsy.

Kam postavit postel?

Co se umístění postele týče, i v tomto ohledu pro vás máme šikovné rady. Obecně platí, že by postel neměla být umístěna pod oknem. Nejenže by na vás v noci táhlo, ale zároveň byste se k oknu špatně dostávali. Další rada se týká dveří. Zamyslete se, jestli vůbec dokážete usnout s pocitem, že v těch dveřích může někdo stát. Je-li vám tato představa nepříjemná, určitě si postel nenatáčejte směrem ke dveřím.

Ložnice a úložné prostory – jak to vyřešit?

Úložných prostorů není nikdy dost, když jde o ložnici, je to na pováženou. Máte-li tu možnost a můžete si u vás doma vytvořit samostatnou šatnu, máte vyhráno, ovšem chápeme, že ne každý si to díky dispozičnímu řešení svého bydlení může dovolit. Pokud je pro vás šatna nedosažitelná, dejte přednost vestavným skříním. Oproti těm klasickým vám nabízí celou řadu výhod – nejenže nebudete v noci zakopávat o rohy, ale zároveň ubude místa pro usazování prachu, který není pro zdravý spánek nijak zvlášť příznivý.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *