Jak se liší plastová a dřevená okna?

Podíváme-li se po domech, kde již byla realizována výměna oken, nejčastěji se setkáváme s plastovým řešením. Ne však proto, že by bylo jediné na trhu. Důvodem je hlavně fakt, že plastová okna jsou spojena s nízkou cenou. Máme-li zmínit několik hlavních rozdílů mezi těmito a okny dřevěnými, je právě tento hlavní z nich. Hledáte-li kombinaci dobrých izolačních vlastností a zároveň nízkých cen, je plast materiálem, který nezklame.

shutterstock_142643284

Vzhledu dominuje dřevo

Plast má i své nevýhody. Jednou z takových je určitě jeho vzhled. Zatímco v městské zástavě nepůsobí zase až tak nevzhledně, jsou místa, kam se skutečně nehodí. Příkladem mohou být různé roubenky a sruby, mohou to být různé nízkoenergetické domy spojené s využitím dřeva, stejně jako to jsou různé moderní nemovitosti skvěle zapadající do přírody. Zde je jasné, že by v souvislosti se svým vzhledem měla dominovat právě dřevená okna. To i přesto, že u plastových existují různé dekory. V blízkosti domu budou jasně patrné. Přírodní materiál je zkrátka nenahraditelný.

Jak je to s údržbou?

Toto téma patří k nejdiskutovanějším. Není se rozhodně čemu divit, jelikož nás také nejvíce zajímá. V oblasti údržby tak můžeme mluvit třeba o:

  • Nutnosti seřizování.
  • Nutnosti čištění a běžného udržování.
  • Nutnosti obnovování povrchové úpravy.

Pokud si pořídíte dřevěná okna s kvalitní povrchovou úpravou, postačí, když dvakrát do roka po běžném umytí ošetříte lazuru dřevěných oken houbičkou napuštěnou v doporučeném balzámu. Podle toho jak jsou okna vystavena účinkům povětrnosti, je třeba první renovační nátěr u oken s kvalitní vícevrstvou povrchovou úpravou až za 7 či 10 let.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *