Jak sladit barvy v interiéru

Každý má na podobu interiérových prostorů jiný pohled a názor. A není se čemu divit, vždyť každému se líbí něco jiného. Přece jen je však důležité se při vybavování interiéru soustředit na celou řadu věcí – tak například na barevné sladění. Sladění barev v domácnostech není zrovna nejjednodušší, na druhou stranu se však není zcela jistě čeho obávat. Máte-li nějakou konkrétní představu, zkuste ji realizovat, pokud vůbec nevíte, přinášíme vám několik rad.

shutterstock_187042814
Moderní obývací pokoj

Málo je někdy více

Staré tvrzení, že málo, je někdy více, zde platí beze zbytku. Není nic horšího, než pokud byste v dané místnosti použili přespříliš barev – takové prostory by nebyly útulné a příjemné, ale právě obráceně, působily by až kýčovitě.

Bohatě tak postačí dokonce jedna nebo dvě dominantní barvy. Mnohé domácnosti i nadále preferují bílou barvu, a není na tom rozhodně nic špatného.

Nic nesmí působit kontraproduktivně

Dalším pravidlem je, v jedné místnosti by spolu mělo vše dokonale ladit. Hlavně nesmí nic působit jakkoliv kontraproduktivně. A co konkrétně by mělo být v rovnováze? Tak hlavně barva stěn a dalších interiérových prvků, a je úplně jedno, jestli těch dekoračních nebo účelových.

Ne všechny barvy se k sobě hodí

Když byla řeč o kombinaci barev, zde je důležité zpozornit a pozastavit se. Totiž ne jakákoliv barva se bude hodit k jakékoliv barvě. I když v dnešní době je extravagantnosti, odvážnosti a originalitě brána vybavování otevřená, neznamená to, že spolu nakombinujete na první pohled se bijící barvy.

Zde je prostor opět pro vaši fantazii a vkus, přece jen se s námi však zřejmě shodnete, že například žlutá a růžová k sobě nepůjde, stejně tak, jako třeba modrá a zelená.

Univerzálnějšími barvami jsou potom černá či bílá, které lze opět v rámci svých úvah a vkusu daleko více kombinovat!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Radek Blinka

Jak vypadají interiérové nebo exteriérové prostory bydlení mi není v žádném případě jedno. Vždyť právě z maličkostí se skládá celek, který může vést k všestranné spokojenosti. Občas narazím na něco zajímavého, nebo mě něco napadne, tak proč se o to nepodělit v nějakém tom článku?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *