Pěstování okurek

Máte rádi okurky a chtěli byste si je vypěstovat i u vás n zahradě? Co vám v tom brání? Tak například okurky nakladačky se těší mezi zahrádkáři opravdu obrovské oblibě. Po přečtení tohoto článku budete vědět, jak správně postupovat!

shutterstock_80750968

Je zřejmé, že okurky vypěstované ve vaší zahradě jsou zajisté kvalitnější než ty, co zakoupíte například ze supermarketu. Základním předpokladem k úspěchu je výběr správného druhu. Okurky jsou obecně teplomilné rostliny, některé vyšlechtěné odrůdy však snášejí i poněkud drsnější prostředí.

Pět základních požadavků pro pěstování okurek

Rozhodnete-li se pro pěstování okurek, měli byste splnit jejich pět základních požadavků. Patří mezi ne světlo, závětří, dostatečná vláha, humózní půda a adekvátní výživa.

Předpěstování okurek proveďte buď v pařeništi, nebo klidně i v květináči třeba za oknem. Na jedno místo vysazujte vždy tři semena. Po dvaceti dnech je potom možné sazenice přepikýrovat, tj. zasadit na předem připravený záhon – ten by měl splňovat také půdní předpoklady – ideální je substrát složený z listí, posekané trávy a hnoje, který je zasypaný obyčejnou ornicí, měl by být asi tři týdny odleželý.

Okurky můžete pěstovat buď horizontálně, nebo vertikálně. Jinými slovy je můžete nechat plazit po zemi nebo je uchycovat na vhodnou konstrukci.

Pravidelná péče o okurky

Základem zdárného pěstování okurků je jejich pravidelná zálivka, ale i celková kontrola. Okurky jsou náchylné k houbovitým chorobám. Často se můžete setkat také s armádou slimáků, které ničí plody – rozkousané plody jsou snadným terčem nejrůznějších plísní.

Je důležité téměř každý den kontrolovat, zda nedochází k uhnívání plodů, ty případně odstranit, nebo zasychání celých rostlin. Okurky se nesmí zalévat po listech, zálivku provádějte vždy přímo ke kořenovému systému.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Radek Blinka

Jak vypadají interiérové nebo exteriérové prostory bydlení mi není v žádném případě jedno. Vždyť právě z maličkostí se skládá celek, který může vést k všestranné spokojenosti. Občas narazím na něco zajímavého, nebo mě něco napadne, tak proč se o to nepodělit v nějakém tom článku?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *