Jak snížit vysoký strop

Příliš vysoký strop může působit elegantně a okázale, ale některým lidem není vysoký strop vlastní. Jak tedy vyřešit problém vysokého stropu a ještě z toho vytěžit? Záleží, zda chcete strop snížit pouze opticky nebo tuto část využít, jako další úložný prostor. Obě tyto možnosti probereme v dnešním článku.Jak snížit vysoký strop

Optické snížení stropu

Existuje několik možností, jak strop snížit bez nutností složitých stavebních úprav a zabere vám to jen několik hodin. Nikdy to s úpravami však nepřehánějte a zkuste se vždy držet momentálního stylu, který v místnosti převládá.

Hrajte si s barvami

Jednou variantou je použití barev. Na strop naneste tmavou barvu a okolní stěny vymalujte světlejšími odstíny. Zkusit můžete i přesahy, že tutéž barvu, která byla použita na strop, aplikujete ve 20 až 30cm pruzích na stěně nahoře, kde navazuje strop.

Zkuste využít látky

Dalšího optického snížení stropu dosáhnete s pomocí textilie. Látky můžete na stropě buď prověsit, nařasit nebo napnout na lišty, které si ke stropu připevníte. Tento styl se hodí podle vzoru látky, stylu rozvěšení, jak do rustikální tak moderní domácnosti. Snažte se vždy nepřestřelit a držet se momentálního stylu, ve kterém je interiér zařízen.

Dominantní doplňky

Třetí možností je odpoutání pozornosti od stropu. Na jednu ze stěn můžete použít výrazný dekor, který přitáhne pozornost, jako první. Stejnou službu učiní i větší doplňky: velké hodiny na zdi, velký lustr, který bude níže posazený a další.

Vestavěné patro

Jako poslední možnost je snížit vysoký strop pomocí patra, které je možné udělat třeba ze dřeva. Tím zároveň uvolníte místo na podlaze. Spousta lidí řeší problém s nedostatkem místa, ale pokud mají vysoký strop, je to docela výhra. Nejen, že tyto vestavěné patra vypadají zajímavě, ještě umožní rozšířit prostor o obytnou plochu. Nahoře můžete buď jen spát, nebo skladovat knížky, hračky a jiné předměty, které by vám dole zabíraly zbytečně místo. Dnes již existují firmy, které se realizací vestavěných pater zaobírají.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *