Jak vybrat tu správnou střešní krytinu

Možná, že až do dnešní doby vám poskytovala střecha nad hlavou útočiště a kryla vás před nepřízní počasí. Avšak střešní krytina, která je ve špatném stavu už nechrání, ale ohrožuje. Pokud je ta vaše ještě dostačující, ale rozhodli jste se udělat například z půdního prostoru obytnou plochu pak je nanejvýš vhodné jí také rovnou vyměnit. Mnohdy se dají pouze nahradit některé části střešní krytiny, které jsou poškozeny. Jako první krok je potřeba zkontrolovat celkovou stabilitu střechy, zda nejsou prohnilé trámy a další nezbytné úkony.

Při takové rekonstrukci je vhodné trámoví rovnou ošetřit správnou chemií proti dřevokaznému hmyzu a plísní. Pokud si nejste úplně jistí postupem, je vhodné domluvit si schůzku s odborníkem, který vám poradí. Tesař či pokrývač vám pomůže rozhodnout, zda je nutné vyměnit laťoví, část krovu nebo jej zpevnit. V každém případě výměna není levná záležitost a velkou roli zde hraje právě výběr střešní krytiny a souvisejících prvků střešní konstrukce.jak vybrat střešní krytinu

Do rozpočtu počítejte i montážní prvky

Při výpočtu přibližných nákladů máme na paměti, že bude potřeba započítat i další montážní prvky: krajové tašky, odvětrávací tašky, větrací komínky, zábrany proti sesuvu sněhu, bleskosvodové prvky, fólie těsnící a samolepící, větrací pásy zabraňující proniknutí ptáků a hlodavců a další. Neméně důležité je vyměřit spotřebu a udělat plán s umístěním oken. Je docela možné, že některé stávající tašky budete mít ještě v dobrém stavu a dají se použít. V případě volby jiného druhu tašek, můžete tyto ještě zpeněžit nebo si je ponechat třeba na případnou opravu střechy garáže.

Výběr ovlivňuje i sklon střechy

Správný výběr střešní krytiny ovlivňuje i sklon střechy. Pokud je menší než 20 stupňů, nehodí se zvolit pro tento případ pálené tašky. Mimo tašek v různém provedení: pálené, betonové je možné střechu pokrýt i osvědčeným šindelem, břidlicí nebo vláknocementovými deskami. Dále pak krytinami z pozinkovaného plechu s barevnou úpravou, bitumenovými dílci na způsob asfaltové lepenky, které můžete znát pod názvem bonnský nebo kanadský šindel. Pokud jste úplný laik, nechte si poradit zkušeným odborníkem, který bude znát i ceny a váš rozpočet, který můžete investovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *