Jak vybrat ty správné dveře

První co uvidí každý člověk, když jde k nám na návštěvu, jsou bezesporu dveře. Bývají vizitkou většiny domácnosti a prozrazují mnohé o jejich majiteli. Nebývají však pouze ozdobou našich domácnosti. Zároveň nám poskytují určitý druh bezpečí a oddělují nás od venkovního dění. Tím se ty vstupní  zásadně liší od těch interiérových. Ty naopak poskytují soukromí jen před ostatními členy rodiny a tlumí zvuky.Klika jako ozdoba dveří i ochrana majetku

Vybíráme venkovní dveře

Vchodové dveře hrají tedy PRIM, co se bezpečnosti týká, proto bychom neměli na nich šetřit. Vybírat je možné z různých materiálů: dřevo, plast, sklo či hliník a mohou být i kombinované materiály. Rozhodně by na nich nemělo chybět i kukátko, které nás ujistí, že osobu, která stojí venku známe. Venkovní dveře by měly být nanejvýš bezpečné a ochránit obyvatelé bytu, před zloději. Rozdíl je také mezi těmi, které jsou do bytu, jenž je umístěn na společné chodbě. Nebo do domu, kde jsou dveře vystaveny povětrnostním podmínkám. Zde klademe důraz především na materiál, odolnost a termoizolační vrstvy.

Vybíráme dveře do interiéru

Na co se zaměříme při nákupu interiérových dveří, je hlavně jejich šířka, na které straně bude klika, materiál, barva a design. Dnešní trh nabízí pestrou škálu od dřevěných, plastových, skleněných, laminátových a další. Buď se jedná o dveře klasické, nebo posuvné. Jde o druh vybavení, který vybíráme až na několik let. Proto je vhodné věnovat jejich výběru dostatečnou pozornost. Mezi nejprodávanější patří stále dřevěné, ale i dýha, která je cenově výhodnější. Na dveře z dýhy je použito menší množství dřeva, ale jsou stále dostatečně pevné a nemají tendenci se kroutit. Levnější alternativou jsou dveře laminátové a foliované. Vše záleží také na tom, kde budou dveře umístěny. Zda do koupelny, jídelny či dětského pokoje.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *