Praktické tipy pro každou domácnost

Občas narazíme při běžném úklidu na malý problém. Tím je, že nám dojde určitý čisticí prostředek. Naštěstí se dá úklid zvládnout i se základní výbavou. Některé prostředky jsou universální a mají široké spektrum využití. Například podlaha z PVC se dá bez problémů vytřít i naleštit trochou aviváže v teplé vodě. Nejenže se podlaha bude lesknout, ale provoníme celý byt. V dnešním článku přinášíme rady a tipy, jak zvládnout úklid i se základním vybavením čisticích prostředků.shutterstock_126421811

Jak provonět domácnost

Svěží vůně doma docílíme, když oblíbenou vůni nastříkáme na žárovku. Samozřejmě v době aplikace nesmí být horká, jinak by mohla prasknout. Vůni naneseme na studenou žárovku, která po rozehřátí postupně uvolní vůni.

Nemáme-li zrovna po ruce vonné svíce a potřebujeme provonět byt, opět sáhneme po aviváži. Dáme převařit vodu, nelijeme do hrníčku a přidáme trochu aviváže. Stoupající pára vytvoří voňavý závoj, který se rozprostře po místnosti.

Pokud máte láhev s rozprašovačem, nalijte vodu smíchanou s aviváží a potřísněte závěsy, koberce a jiné textilní části. Ne však z bezprostřední blízkosti, aby na textilu nevznikly mapy.

Jak na mastnotu a nečistotu

Okolí sporáků je náchylné na mastnotu a jiné nečistoty. S tímto problémem pomůže bílá křída. Kritická místa počmáráme školní křídou bílé barvy. Necháme působit do druhého dne a poté jemným kartáčem očistíme.

Sklokeramickou desku ošetříme s trochou vazelíny a vyleštíme suchým hadříkem. Tento proces zabrání, aby se v mezírkách usazovala nečistota.

Jak šetrně prát spodní prádlo

Spodní prádlo si zachová jemnost, vůni i stálobarevnost, když na jeho ruční praní použijeme šampón na vlasy. V případě praní v pračce vkládáme drobné prádlo do látkových pytlíků. Ty chrání nejen prádlo, ale i pračku. Podprsenky, které mají kostice už nejednou způsobily malér.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *