Jak vyčistit oblek

Oblek je něco, co občas potřebuje každý muž přesto, že většinou volí sportovní oblečení. Ale tu se naskytne svatba kamaráda, tam pracovní pohovor, ples a jiná společenská událost. To, zda oblek vyčistit doma je otázka do pranice. Velmi záleží na tom z jakého je vyroben matriálu, jaká je podšívka a co o něm prozrazuje etiketa. Pokud je na obleku označena možnost praní a doporučená teplota, může se dát do pračky. Jistější je však vždy čistírna, protože hrozí srážení podšívky a její výměna není ani snadná a už vůbec ne levná záležitost.

Jediné od čeho se dá oblek bez obav vyčistit, jsou vlasy a jiné smetí. Většinou stačí přejet oblek válečkem, který na sebe nalepí veškerý nepořádek a oblek ihned prokoukne. Pokud nemáte doma po ruce zrovna tento váleček, postačí i samolepící izolepa, kterou přikládáme na oblek. Jakmile izolepa ztratí schopnost lepit na sebe smetí, ustřihneme ji a použijeme další čistý pásek. Většina mužů se myslně domnívá, že životnost jeho obleku závisí na kvalitě a jeho ceně. Bezesporu hraje materiál důležitou roli, ale jen v případě, že se k obleku nechováte, jako k teplákovce.Jak vyčistit oblek

Co dělat, aby oblek vydržel?

  • Jednak je potřeba věšet ho na ramínko, aby nedocházelo k jeho deformaci. Pokud necháte třeba sako viset přehozené přes židli, může ztratit fazonu. Po příchodu domů ho nedávejte však hned do skříně. Kalhoty přeložte podle puků a přehoďte přes ramínko a tak samo i sako. Zavěste oblek buď nad topení, nebo někde, kde je průvan. Zbaví se tak nežádoucího pachu například z restauračního zařízení.
  • Jak bylo uvedeno výše, oblek čistěte pomocí lepícího čističe nebo kartáče. V čistírně se poraďte, jak často doporučují čištění obleku a dopřávejte mu pravidelnou péči a žehlení od profesionálů.
  • Když budete vědět, že vás čeká dlouhé sezení, sundávejte si sako. Zamezíte tím jeho pomačkání. Může se jednat o jízdu v autě, dlouhá pracovní porada, práce v kanceláři.
  • V pochmurném počasí noste raději deštník. Déšť by mohl nejenže nechat na saku fleky, ale také ho vysrážet. Jestliže už zmoknete, oblek nechejte na věšáku pořádně vyschnout nejlépe v průvanu.
  • Jestliže si vaše profese vyžaduje nošení obleku, je vhodné mezi sebou obleky střídat a mít jich několik. Jednak budete i vy mít pocit, že nemáte pořád na sobě jedno a totéž a obleky vám déle vydrží. Navíc nebude žádná katastrofa, když jeden bude zrovna v čistírně.
  • Pokud oblek nosíte jen občas, je vhodné ho skladovat v ochranném obalu. Ale dávejte si pozor, aby nebyl zmačkaný a neutlačovali ho další věci ve skříni. Mohlo by se stát, že ho vytáhnete po půl roce na slavnostní akci a bude vypadat, jako vytažený z popelnice. Než ho uskladníte, zkontrolujte kapsy. Do skříně si pověste přinejmenším levanduli, zabrání škůdcům, aby si na něm pochutnali.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *