Životní pojištění – je důležité?

Tento druh pojištění patří mezi nejčastěji uzavírané pojistky. Hodilo by se poznamenat, že především živitelé rodin by měli mít životní pojištění uzavřené. Mnohdy se spekuluje nad tím, že pokud rodina nečerpá hypoteční úvěr, je „životko“ zbytečné. Což je samozřejmě omyl. V tom nejhorším případě, což je úmrtí či úraz s doživotními následky živitele rodiny se matka ocitá v roli toho, kdo se musí o všechno postarat. A rozhodně se nejedná o snadnou situaci. Životní pojištění v tomto případě hraje hlavní úlohu, jak získat finanční prostředky, které pomohou vyřešit momentální situaci. To, zda se vám pojištění skutečně vyplatí, záleží především na tom, kde máte pojištění uzavřené a hlavně, jak je nastavené. Životních pojištění existuje více a to: rizikové, kapitálové a investiční.Životní pojištění

Investiční životní pojištění

Záměrně dávám investiční na první místo, protože patří mezi nejčastěji využívané. Nese sebou určitá rizika v podobě nastavení investic. Zvolit se dá konzervativní, kde jsou minimální rizika, aktivní a dynamické. To poslední jmenované může vydělat nejvíc peněz, ale také můžete o úspory přijít. Tento druh pojištění snoubí krytí rizik a spoření. Peníze, které do něj vložíte, se rozdělí na část, která vám bude vydělávat a spořit peníze a druhá, která vás a vaší rodinu bude krýt v případě úrazů či úmrtí. Rozhodně se vyplatí konzultace s odborným poradcem. Na jednoho to může být až příliš informací.

Kapitálové životní pojištění

Tento druh pojištění je určený spíše konzervativním jedincům, kteří nemají takovou odvahu pustit se do investičního, ale také dokáže krýt rizika smrti. Pokud však čekáte zázračnou sumu naspořené částky tak jste vedle. Tento produkt se na spoření rozhodně nevyplatí. Poznávacími znaky tohoto pojištění je většinou pevná pojistná částka, pevná pojistná doba, nemožnost změny typu pojištění, nemožnost výběru kapitálové rezervy v průběhu pojištění a další. V kostce není tak variabilní, jako investiční.

Rizikové životní pojištění

Vyplatí se zejména tam, kde chtějí lidé pouze zajistit rizika plynoucí se smrti či vážného úrazu živitele rodiny. Ocení ho hlavně rodiny, které žijí pouze z jednoho platu. Většinou se tento typ pojištění uzavírá zároveň s úvěrovými produkty.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *