Jak zařídit pokojíček pro kluka i holku

Při zařizování dětského pokojíčku se vždy zaměříme na záliby dítěte. Kluk je má bezesporu jiné než holčičky. Jinak se zařizuje pokojíček pro kluka, holku nebo oba sourozence. Plánujete-li zařizovat dětem pokojíček, možná se vám bude pár rad hodit.shutterstock_143264563

Vycházejte ze zálib dítěte

Každý dětský pokojíček by měl být především útulný, aby se dítě cítilo dobře. Důležitý není však jen kvalitní nábytek, ale doplňky, které dotvářejí atmosféru. Rodiče mimo jiné mají za úkol zařídit pokoj tak, aby byl bezpečný. Při vybavování pokoje se zaměřte na záliby dítěte. Jestliže se dítě rádo obklopuje zvířaty, necpěte mu za každou cenu auta, panenky a opačně. Důležité je vycházet z pocitů dítěte ne vašich a módních výstřelků. Všímejte si rovněž, jakým barvám dává dítě přednost. To neznamená, že když je to kluk musí mít všechno jen modré. Barvy se dají i hezky kombinovat a vždy se dá udělat kompromis.

Variabilní nábytek poroste s dětmi

Vybavení dětského pokoje není vždy tak snadné, jak se může zdát. Při zařizování musíte spojit hned několik světů: zábavný, školní a ještě myslet na budoucnost. Děti rostou, a proto volte variabilní nábytek, který nepodléhá trendům. Mít postel ve stylu auta může být fajn, ale tak na dva – tři roky. Proto vyberte méně extravagantní nábytek a fantazii pusťte u doplňků, které nezruinují vaší peněženku. Mnohem lepším řešením je nábytek, který poroste s vašimi dětmi a měnit můžete pouze dekorace, závěsy s medvídky vyměnit za jednobarevné a další.

Prostor pro hru

Je jasné, že mimo kvalitní postele, matrace, psacího stolu a dalšího nábytku musí pokojíček poskytovat i místo pro dovádění. Poličky by měly být umístěny tak, aby nehrozil úraz. Lustr raději z nerozbitného materiálu. U menších dětí nezapomínáme na pojistku okna. Správně zařízený pokojíček umožní dětem skotačit, aniž by hrozil vážný úraz. Jestliže mají děti v dětském pokoji plovoucí či jinou umývatelnou podlahovou krytinu nezapomeňte alespoň na hrací koberec. V zimě zahřeje, tlumí pády a v létě jej klidně můžete srolovat a uložit do kumbálu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *