Kameny představují oblíbenou součást okrasné zahrady

Pokud se soustředíte na budování okrasné zahrady, jistě přemýšlíte, nad nejrůznějšími prvky, ze kterých byste poskládali úchvatný celek. Možností je spousta, není problém zapojit i svoji představivost. V dnešním článku přinášíme jeden tip, který by neměl chybět naprosto v žádné okrasné zahradě – není jím nic jiného, než přírodní kámen!

prosinec8

Kdo by to byl řekl, že obyčejný kámen udělá tolik parády. Ale ano, při budování okrasné zahrady není nutné zacházet do složitostí. Kámen je přírodní materiál, který se v ní nachází v mnohých tvarových, ale i barevných variacích – co kus, to originál, to je u přírodních prvků zajištěno.

Kameny z přírody nebo specializovaných prodejen

Kameny si můžete nasbírat v přírodě – například ty oválné v korytech řek a potoků, ty hranatější potom kdekoliv jinde. Pokud by se vám nezamlouvali, lze je samozřejmě i zakoupit, nabízí je v mnohých zahradnictvích, nebo jiných specializovaných prodejnách zaměřených na problematiku exteriérové dekorace.

Využití kamenů v okrasných zahradách

A jak konkrétně kameny v okrasných zahradách využít? Záleží na fantazii. Můžete si z nich udělat skalku a věřte, že v kombinaci s pestrobarevnými květy jim to bude slušet. Dále je můžete umístit například kolem chodníku nebo máte-li jezírko, tak pomocí nich potom zpevněte jeho stěny.

Nemusíte zůstávat pouze u klasických kamenů

Navíc, není nutné zůstávat pouze u klasických kamenů. Pokud to s líbivým stylem okrasné zahrady myslíte vážně, doporučujeme se poohlédnout po nějakých soškách nebo přímo sochách vytesaných z kamenů. V těchto případech navštivte kamenictví a podívejte se, co je z kamene možné všechno vytvořit – hrubou představu si můžete udělat i studiem materiálů na internetu, tam naleznete spoustu fotografií, které vás zřejmě nalákají!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Radek Blinka

Jak vypadají interiérové nebo exteriérové prostory bydlení mi není v žádném případě jedno. Vždyť právě z maličkostí se skládá celek, který může vést k všestranné spokojenosti. Občas narazím na něco zajímavého, nebo mě něco napadne, tak proč se o to nepodělit v nějakém tom článku?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *