Keramický dřez sluší každé kuchyni

Kuchyňské dřezy patří mezi důležitou součást každé kuchyně. Vysoké nároky jsou kladeny především na kvalitu, životnost a v neposlední řadě i celkový vzhled.  Doby, kdy bylo možné vybírat dřezy pouze smaltované či plastové jsou naštěstí už minulostí. Při výběru dřezu do naší kuchyně je vhodné se zamyslet nad tím, jak bude převážně využíván. Jestliže dřez slouží jen k manipulaci s většími kusy nádobí, je vhodné zvolit vyšší hloubku a širší úhlopříčku. Ne každá domácnost má totiž myčku na nádobí. Dřezy se vyrábí v různých tvarech od čtverců, obdélníku až po kruhové. Vybírat lze mezi dřezy nerezovými, plastovými, granitovými, z umělého kamene nebo keramiky. A právě o nich bude dnešní článek.

shutterstock_187332926

Keramické dřezy

Keramické dřezy jsou i přes svou vyšší pořizovací cenu velmi oblíbené především do rustikálních, ale i moderních kuchyní. Robustní konstrukce keramických dřezů je odolná i vůči extrémním teplotám. Tento druh dřezů je vypalován, při teplotách nad 1200 °C tudíž dosahují výtečných vlastností, jako je odolnost proti vrypu, nárazu i chemická odolnost. Na keramický dřez je možné bez obav pokládat pánve či horké hrnce.

S odkapávačem nebo bez?

Dřezy mohou být samostatně nebo s odkapávačem. Ten je zvlášť výhodný v domácnostech, kde chybí myčka nebo se často umývá nádobí i ručně. Odkapávač uvítáte ostatně také u mytí a čištění zeleniny. Keramika patří k oblíbeným přírodním materiálům a velmi dobře se kombinuje, jak s rustikálními tak moderními prvky. Vypadají elegantně a přitom neztrácejí nic ze své užitkové kvality. Předností moderních a hlavně praktických dřezů z keramiky je elegantní vzhled, díky němuž jsou ozdobou každé kuchyňské linky. Bývají opatřeny kvalitní glazurou, která je tvrdá a velmi odolná proti mechanickému poškození.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *