Jak zařídit pokoj pro prvňáčka

Zařídit pokoj pro prvňáčka není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Nástup dítěte do první třídy je klíčový okamžik nejen pro samotné dítko, ale samozřejmě i pro jeho rodiče, neboť pro obě strany nastane spousta nových změn a povinností. Jakmile dítko vymění školku plnou her a zábavy za školu nabitou učením a povinnostmi, mnoho se toho změní jak v chodu domácnosti, tak i v jejím zařízení – zvláště pak dojde-li na pokoj pro prvňáčka. Jestliže i vy máte doma dítko, které teď v září nastoupí do první třídy, je náš dnešní článek určený právě pro vaše oči. Prozradíme vám užitečné tipy a triky pro zařízení pokoje pro malého prvňáčka, které vám jistě přijdou vhod. Jak a čím tedy vybavit pokoj pro prvňáčka?

shutterstock_143264563

Pokoj pro prvňáčka musí plnit vícero funkcí

Dětský pokoj obecně musí splňovat vícero funkcí, nastoupí-li pak dítko do školy, funkcí ještě přibude. V první řadě je důležité vhodně skloubit ložnici, pracovnu, hernu, obývací pokoj a šatnu – to všechno musí obsahovat pokoj pro prvňáčka, aby mu vyhovoval doslova od A po Z. Pamatujte, že zde dítko stráví většinu svého času, proto se snažte vyčlenit pro jeho pokoj dostatek místa, kde nebude chybět soukromí, úložný prostor a světlo.

Pracovní kout udává v pokojíčku prim

Co se vybavení týče, nejdůležitějším prvkem, na který byste rozhodně neměli zapomenout, je pracovní kout. Buďme k sobě upřímní – vybrat správný pracovní stůl je pravděpodobně jeden z nejsložitějších úkolů, ke kterým se budete muset postavit čelem. Pamatujte, že dítko v tomto věku rychle roste, proto rozhodně není od věci pořídit takový stůl, který poroste zároveň s vaším dítětem.

Nezapomeňte na místo pro hraní

Ačkoli teď vaší ratolesti začnou školní povinnosti v podobě učení a psaní domácích úkolů, i přesto byste jej neměli ochudit o možnost na chvíli vypnout a věnovat se oblíbenému hraní. Uvědomte si, že vaše dítě právě přechází ze školky, kde si mohlo hrát prakticky po celý den a náhlá změna by pro něho mohla být nepříjemným šokem. Proto v pokojíčku vymezte místo, kde si bude moci pohodlně a nerušeně hrát.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *