Klika jako ozdoba dveří i ochrana majetku

Klika patří mezi důležitou součást dveří a není úplně jedno, zda zvolíte klasickou nebo kouli. Vždy vycházíme podle toho, jak celkově ladí s dveřmi samotnými a interiérem. Dnes je výběr klik téměř neomezený a vybírat se dá nejen z různých druhů materiálu, ale tvarů, barev a stylů. Ačkoliv se na první dojem může zdát, že je úplně jedno, jakou kliku zvolíme – opak je pravdou. Velmi záleží nejen na tom, jak klika bude ladit se zbytkem interiéru, ale na její kvalitě a kam ji budeme umisťovat. Pokud máme jasno jak v typu kliky tak jejím umístění, přistoupíme k výběru materiálu.Klika jako ozdoba dveří i ochrana majetku

Jaké námaze bude klika vystavena

Jestliže se jedná o velmi namáhané prostory, třeba o dveře s vysokou četností průchodů, je lépe zvolit skutečně pevný, odolný a kvalitní materiál. Určitě mi dáte za pravdu, že plastová klika by dlouho nepřežila a mohla by vypadat sebe více krásně a moderně. Ideální volbou jsou v takovém případě kliky z nerezu. Ty se jednak nešoupou, a pokud jsou i z venkovní strany odolávají teplotním rozdílům. Navíc se i lehko udržují, na jejich omytí stačí vlhký hadr.

Nejen vzhled, ale i bezpečí

Mezi další pevný a odolný materiál patří kované kliky. Jde především o kliky, které svým designem připomínají dřívější kovářskou práci. Hodí se do bytů vybavených v tomto duchu, dále na venkovní použití, historické objekty, chaty, sruby, ale i branky. Jsou vyrobeny z ušlechtilé oceli a svou funkci mohou plnit i po desetiletí. U venkovních klik dbáme také na bezpečnost. Při výběru je důležitá pyramida, která má celkem 4 stupně. Základní, dostatečnou, vysokou a velmi vysokou ochranu.

Interiérové kliky

Jako další materiál se nabízí hliník, který je znám jednak svou lehkostí a také nízkou pořizovací cenou. Tento druh kliky se hodí pouze do interiéru. Klika z hliníku nevydrží příliš velkou námahu a častou frekvenci. Stejně jsou na tom i kliky z plastu.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *