Jaké barvy jsou v koupelně IN?

Zkuste si položit otázku, jak podle vás vypadá moderní podoba koupelny? Co člověk, to jiný názor a pohled na tuto problematiku. V některých znacích se však přece jen shodnou všichni. V koupelně by se měl každý z nás cítit příjemně, měla by působit „čistým“ dojmem. To, jak vypadá konkrétní koupelna, výraznou měrou ovlivní také její barva. Pojďme se podívat, jaké barvy v koupelně zažívají zvýšený boom.

Koupelna

Bílá barva nic nezkazí

Pamatujte si, že bílá barva nic nezkazí. Jinak to nebude ani v koupelnách. Vždyť vana, sprchový kout či umyvadlo, jsou nejčastěji právě z bílé keramiky. Koupelna laděná do bílé barvy, tedy i bílé obklady a bílá výmalba nic nezkazí. Možná si říkáte, že je to přežitek, ale i nadále je mezi námi spousta konzervativnějších typů, kteří v této oblasti neradi experimentují. Bílá je tak sázka na jistotu, zkrátka neurazí, ale ani příliš neohromí.

Modrá a zelená má své příznivce i odpůrce

V koupelnách se často můžeme setkat také s modrými nebo zelenými odstíny – ty jsou k vidění hlavně jako obklady a právě s již zmiňovanou bílou barvou vytváří líbivý komplex.

Modrá, případně zelená barva působí uklidňujícím dojmem, navozuje pocit pohodlí. Jedná se spíše o chladnější barvy, takže si najdou jak své příznivce, tak i odpůrce.

Přírodní styl koupelny a hodně místa

Asi největší rozšířenost dnes zažívají tzv. víceprostorové koupelny. Aktuální trendy upřednostňují prostornost a vzdušnost. A právě s tímto stylem jde ruku k ruce přírodní design. Jak vypadá takový přírodní design v koupelně? Velká pozornost je soustředěna na dřevěné prvky. Není pravdou, že do koupelny nepatří, ba spíše obráceně. Je však zapotřebí věnovat zvýšenou pozornost při výběru především kvalitě.

Ve větších koupelnách není problém využít i spoustu dalších prvků, které by v menších prostorách nepřipadaly vůbec vhod. Tak například i živé květiny – zde se však musíte přesvědčit ještě před jejich nákupem o tom, že jim nevadí vlhčí prostředí, které v koupelnách, ať se vám to líbí nebo nelíbí, zkrátka je!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Radek Blinka

Jak vypadají interiérové nebo exteriérové prostory bydlení mi není v žádném případě jedno. Vždyť právě z maličkostí se skládá celek, který může vést k všestranné spokojenosti. Občas narazím na něco zajímavého, nebo mě něco napadne, tak proč se o to nepodělit v nějakém tom článku?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *