Materiál, který můžete použít jako alternativu při zateplování

Při zateplování domu se obvykle používá pěnový polystyren nebo minerální vata. Polystyren je poměrně levný, navíc se s ním dobře pracuje, proto se ve většině případů přikláníme k němu.

Minerální vata je nehořlavá, zvukotěsná a dá se použít i tam, kde nejsou úplně rovné plochy. Je ovšem poněkud dražší, takže se používá většinou jen v případě, že jsou nutné její specifické vlastnosti.

Materiálů, jimiž lze zateplit stavbu je ale víc.

Výhodné spojení

Pokud se spojí minerální vata s pěnovým polystyrenem, vzniknou sendvičové desky mající výhody obou materiálů: požární odolnost a zvukovou izolaci minerální vaty a dobré tepelně izolační vlastnosti pěnového polystyrenu, včetně příznivé ceny. Vyjdou sice dráž než obyčejný polystyren, dají se ale použít i jako protipožární dělící pásy v zateplovacích systémech.

TIP: Jak správně porovnat ceny tepelných čerpadel poradí Abeceda-cerpadel.cz

Voštinová izolace

Voštinový panel je děravý panel z papíru nebo plastu, který pracuje s tokem slunečního záření a tepla. Sám o sobě je dobrou tepelnou izolací: vzduch v tak malých dutinách prakticky nemůže proudit a přenášet tak teplo ven. Ven se dostanou jen ty paprsky, které vychází v ose dutiny mezi voštinami. Používají se v moderních prosklených budovách a jejich propustnost je srovnatelná s 40 cm tlustým polystyrenem.

Provětrávané fasády

Tento zateplovací systém je tvořen roštem s obklady imitujícími cihlovou stěnu, kde se tepelná izolace vkládá mezi nosné prvky roštu. Mezi izolací a obklady je větraná vzduchová mezera. Jedná se o kompletní systém pro zateplení obvodových zdí.

Stříkaná izolace

Výborně se hodí pro zateplování podkroví, je vzduchotěsná, má skvělé zvukově izolační vlastnosti a dokonale utěsní každou spáru. Vhodná je rovněž do příček a sendvičových konstrukcí.. Zabraňuje vzniku plísní a je zdravotně nezávadná.

Vakuová izolace

Za zmínku stojí i tento způsob zateplení. Jedná se o desky vakuové izolace umístěných uvnitř speciálně tvarovaných polystyrenových desek. Díky nim můžete vytvořit i ze starého domu nízkoenergetické bydlení a to bez změny vzhledu stavby


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *