6 tipů na přírodní osvěžovače vzduchu

Pokaždé, když otvíráte dveře svého domova, těšíte se na to, že vás přivítá příjemná vůně. K tomu, abyste měli stále provoněný byt, ale nemusíte kupovat drahé průmyslové výrobky, z nichž většina brzy vyvane.

Příjemně vonící osvěžovače si můžete úplně jednoduše vyrobit sami. Stačí jen trocha trpělivosti a suroviny, z nichž většinu máte doma.

1. Citron a soda

Nejsnadnějším způsobem, jak si osvěžit a provonět vzduch v bytě, je směs citronové šťávy,  sody a vody. Do půl litru vody přidáte lžičku sody a velkou lžíci šťávy vymačkaného z citronu. Nechte vyšumět a nalijte do rozprašovače, ten pak používejte jako obvykle.

2. Gelový osvěžovač

I ten si vyrobíte celkem snadno, stačí neochucená želatina, vonný olej, sůl, potravinářskou barvu a nějaké ozdůbky.

Nejdřív si podle návodu připravíte želatinu, přidejte sůl a necháte chladnout. Mezitím si do sklenice s víčkem nakapejte esenci a pár kapek barviva. Přidejte želatinu a promíchejte. Když už je gel hustý asi jako med, přisypte drobné korálky, mušličky či jinoé ozdoby a naposledy promíchejte.Hrdlo přetáhněte tylem nebo podobnou látkou a zavažte stužkou.

3. Vonné svíčky

Příjemné vůně dosáhnete, když si obyčejnou čajovou svíčku postavíte do široké sklenice, na jejíž dno jste nasypali voňavou sůl do koupele.

4. Bylinkové pytlíčky

K tomu, aby vám to doma krásně vonělo a vzduch připomínal rozkvetlou louku, stačí naplnit plátěné pytlíčky aromatickými bylinkami, které máte rádi. Rozvěšte je po bytě, dejte je i do šatních skříní. Například levandule oděvy nejen provoní, ale uchrání je i před moly.

5. Domácí difuzér

Vezměte menší zavařovací láhev i s víčkem. Do něj udělejte několik dírek, do těch později zasunete špejle. Do sklenice nalijte vodu, kápněte potřebné množství vonné esence a láhev uzavřete. Vsuňte špejle a nechte vůni vzlínat po nich do místnosti.

6. Voňavé květy či srdíčka ze sody

0 kapek vonného oleje, 80 g sody a trošku vody smíchejte na tuhou kaši. Tou naplňte tvořítka na čokoládu, led nebo na muffinky. Nechte schnout nejméně jeden den, ale neuškodí déle. Potom je vyjměte a rozmístěte po bytě. Nikdy je ovšem nepokládejte přímo na dřevěný nábytek.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *