5 důvodů, proč by vám doma neměla chybět myčka nádobí

Myčka nádobí již dávno nepředstavuje luxus, který by si nemohl dovolit každý. Jedná se o šikovného kuchyňského pomocníka, který šetří nejen váš čas, ale zároveň i vaše peníze, kterých ne každý má na rozdávání. I přesto je k nim spousta lidí nedůvěřivá. Zastávají názor, že myčka nádobí je žroutem energie i financí, protože do ní musíte kupovat mycí prostředek, nemluvě o spotřebě vody, a proto raději každý den stojíte u dřezu a myjete nádobí ručně. My vás přesvědčíme o opaku! Přestaňte si máchat ruce ve špinavé vodě, zahoďte houbičku na mytí a přečtěte si náš článek. Kdo ví, možná na jeho konci dáte myčce nádobí šanci.

Myčka nádobí

Myčka nádobí…

 1. …šetří čas

  Hned zkraje třeba zmínit nejsilnější důvod k motivaci. Věděli jste, že podle statistik každý z vás prostojí u dřezu rovných 14 dní? Neuvěřitelné, viďte? Bohužel je to tak. A pamatujte, že těchto 14 dní vám nikdo nevrátí…

 2. …myje lépe než vy

  Ačkoli si to možná nechcete připustit, nádobí z myčky je mnohem lépe umyté než to, které prošlo vašima rukama. Nechceme tím říci, že byste si při této práci nedávali záležet, ale pravdou je, že v myčka nádobí používá mnohem teplejší vodu, než kolik snesou vaše dlaně.

 3. …spotřebuje méně vody

  Teď je chvíle na upřímnost: jak často nádobí myjete v napuštěném dřezu? Pokud nebudete lhát, možná zjistíte, že jej až příliš často ze spěchu, pohodlnosti či lenosti myjete pod tekoucí vodou. Tímto stylem vám denně proteče až 40 l vody, s myčkou byste to zvládli za čtvrtinu…

 4. …spoří elektřinu

  Děsíte se každého vyúčtování za elektřinu? Myčka nádobí vám ušetří peníze navíc! Co se průměrné spotřeby týče, pohybuje se jedno mytí nádobí kolem jedné kilowatthodiny – i méně! Což znamená, že šetříte, šetříte, šetříte. Navíc jsou k dostání i takové myčky nádobí, které vám umožňují naprogramovat si mycí cyklus až na 24 hodin předem – tudíž si mytí můžete nastavit na dobu, kdy je nižší sazba za elektřinu.

 5. …ukončí drhnutí hrnců

  Na závěr to vezmeme z té nejpříjemnější stránky. Možná jste si myčku nádobí nechtěli pořídit jen proto, že jste si mysleli, že v ní neumyjete špinavé hrnce, které byste tak museli drhnout ručně. Omyl. Novější typy myček jsou konstruovány tak, aby se do nich vešlo co možná nejvíce nádobí, ale výsledek zůstane stejně kvalitní.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *