Na co si dát pozor při odkupu různých druhů kovového odpadu?

Kovošrot je rozhodně jednou ze zajímavých možností, jak můžete přijít k příjemnému přivýdělku. Ať už při rekonstrukci domu, nebo brigádně při likvidaci, dají se za různé kovy očekávat i velice příjemné finanční částky.

Jenže samotný výkup se pochopitelně také řídí určitými procedurami a pravidly. Dnes se tak podíváme na to, co můžete očekávat za povinnosti a také na to, jak neprodělat, a vydělat na takovém výkupu opravdu co největší peníze.

Bez průkazu totožnosti to již nejde

Již delší dobu se můžete potkávat s tím, že při jakémkoliv pokusu o odkup po vás bude vždy požadovaný doklad totožnosti. Většinou je přitom naprosto dostačující jenom občanský průkaz, což znamená, že také jen starší 15 let mohou odvážet věci do výkupu. Důvodem přitom je, že hlavně výkup mědi Plzeň, nebo popřípadě výkup hliníku, byl často v minulosti plněný odcizenými kovy.

Cena právě za tyto kovy je poměrně dost vysoká, takže i za pár kilogramů člověk odnáší hodnoty ve stovkách korun. Proto se dříve stávaly předmětem krádeží. Dnes ale efektivně zabraňuje této problematice právě povinnost prokazování totožnosti, která většinu lidí jednoduše odradí od těchto úmyslů.

Nejčastější možností je smíšený kovošrot

Pokud nejdete konkrétně s určitými druhy kovového šrotu, ale velkou spoustou různého druhu kovošrotu, tak budete spadat mezi klasický výkup železného šrotu. U něj se počítá s tím, že jsou částky za jeden kilogram víceméně v řádu korun. Důležité je ale zmínit, že i v řádu korun není problém nalézat těžký kovošrot v desítkách a stovkách kilogramů. I malá kupa tak dokáže ve své podstatě generovat odměny minimálně ve stovkách korun.

Vytřídit si jednotlivé druhy se rozhodně vyplatí

Pokud se nechcete v žádném případě zdržovat s tím, že si roztřídíte, jaký odpad odnášíte, tak se pravděpodobně i dost okrádáte! Z toho důvodu je tak důležité se podívat na to, jaký odpad odvážíte a zdali právě barevné kovy nejsou jeho velká součást. A to hlavně proto, že výkup barevných kovů Plzeň je pochopitelně mnohem výhodnější. Částky za barevné kovy jsou v desítkách korun za kilogram, někdy i přesáhnou hodnotu stokoruny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *