Nová výmalba zajistí dokonalou proměnu interiéru

Možná si říkáte, že interiérové prostory vašeho bydlení působí tak nějak stereotypně a uvítali byste snad jakoukoliv změnu. Dobrou zprávou je, že kolikrát stačí maličkosti. Začněte třeba novou výmalbou – ta se může zdát na první pohled poměrně nenáročnou činností, avšak ani tu není radno jakkoliv podcenit. Ne nadarmo se traduje přísloví „Dvakrát měř a jednou řež“! Vše by se tedy mělo pořádně promyslet a naplánovat. Určitě nebude stačit pouhý výběr odstínu.

Metalické barvy

O tom, jak bude výmalba složitá ve vašem konkrétním případě, něco prozradí stav stěn v daných místnostech. Pokud se jedná o stěny, které nebyly mnohokrát přetírány, postačí obvykle jednoduchý nátěr nebo nástřik. Horší to však je v případech, kdy stěny obsahují velkou vrstvu starší výmalby, která se prostě a jednoduše vždy pouze přetřela. V takových situacích bude zapotřebí nejprve starší vrstvu odstranit.

Jak odstranit starší vrstvu?

Určitě vás bude zajímat, jakým způsobem starší vrstvy malby odstranit. Nehledejte v tom zase nic tak složitého. Základem je rovnoměrné a dostatečné namokření plochy, kterou potřebujete „ztenčit“. Poté vezmete škrabku se zaoblenými hranami a pustíte se jemně do stírání. Postupujte pomalu a opatrně. Může se vám stát, že narazíte na nějakou nerovnost, kterou by bylo dobré před finální výmalbou srovnat – například sádrou.

Penetrační nátěr

V dalším kroku se vyplatí nanést prvotní penetrační nátěr, který zajistí zpevnění a hlavně sjednocení savosti podkladu. Penetrační nátěr stačí pouze v jedné vrstvě a je zapotřebí ho nechat zaschnout, dostačuje k tomu doba okolo 6 hodin.

Výmalba jako taková je finální fází

Následně je vše připraveno pro samotnou výmalbu. Takže stačí vzít připravenou a namíchanou barvu, štětku nebo váleček a hurá do práce. Nejideálnějším časem k nové výmalbě je teplejší počasí, kdy můžete podstatnou část dne větrat, takže ještě i nyní byste to mohli stihnout, než udeří pravá tvář pozdního podzimu!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Radek Blinka

Jak vypadají interiérové nebo exteriérové prostory bydlení mi není v žádném případě jedno. Vždyť právě z maličkostí se skládá celek, který může vést k všestranné spokojenosti. Občas narazím na něco zajímavého, nebo mě něco napadne, tak proč se o to nepodělit v nějakém tom článku?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *