Platba mobilem – platba budoucnosti

Stalo se vám už někdy, že jste šli na večeři do restaurace a zjistili jste, že nemáte u sebe hotovost ani platební kartu? Takové situace se dají zvládnout s přehledem, pokud budete u sebe mít mobil – jako platební kartu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? To nemusí!

Platba mobilem – platba budoucnosti

Bezkontaktní platby se pomalu stávají také u nás oblíbené. Proto není divu, že přibývá forem, kterými je možné platbu uskutečnit. Výhoda bezkontaktních plateb spočívá především v jejich rychlosti. Další výhodou je i to, že nemusíte sebou brát peněženku. Mobilní telefon má u sebe téměř každý.

V čem spočívá princip mobilní platby?

Princip platby mobilním telefonem je snadný. Postačí přiložit telefon, jenž je vybaven SIM kartou s NFC technologií (Near Field Communication) ke speciálnímu terminálu. Jde o bezdrátovou technologii, která umožňuje přenos dat na krátkou vzdálenost. Tato nová technologie umožňuje integrovat do certifikovaného telefonu debetní i kreditní kartu. Její poskytovatelé deklarují, že mimo kreditní karty nahradí i různé klíče – virtuální i fyzické, také řidičský či občanský průkaz. Platit je možné do částky ve výši 500kč. Nad rámec této částky je možné platit stejně, jako u běžné platební karty, kdy zadáte PIN a hotovo. Přehledný výpis plateb, naleznete poté v mobilní aplikaci. Tuto SIM kartu však podporují jen chytré telefony.

Hurá na nákup nového telefonu

Majitelé modelů staršího data si budou muset před záměrem provádět bezkontaktní platby zainvestovat do nového mobilního telefonu. Mimo to musíte pro bezproblémové fungování propojit mobilní aplikaci s běžným účtem v bance. Tady můžete narazit na překážku – ne každá banka spolupracuje s vaším operátorem. Obávat se nemusíte ani zneužití plateb v případě odcizení. Nutnost zadat PIN kód si můžete libovolně nastavit také u plateb nižší hodnoty než je 500Kč, popřípadě u všech plateb. V budoucnu se platby mobilním telefonem budou týkat prakticky všech možných plateb. Tak, jako jsou nyní využívány platby bezkontaktními platebními kartami.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *