Ocet, citrón a soda – 4 recepty na domácí čističe

Kupujeme drahé čistící prostředky,které často nesplní naše očekávání. Špínu musíme stejně drhnout s vynaložením velkého úsilí nebo výsledek není dostatečný. Navíc většina komerčních čističů zbytečně zatěžuje životní prostředí.

Jestli patříte k lidem, jimž na stavu naší planety záleží a nechtějí situaci zhoršovat, jistě vám přijdou vhod tipy na domácí, snadno odbouratelné čističe. Nejen, že prostředí nijak nezatíží, díky nim se špíny opravdu zbavíte.

Na urputnou špínu použijte pastu ze sody

Vyčistíte s ní zašlé spáry mezi obkladačkami, bez velké námahy se zbavíte napečených nánosů v troubě, snadno umyjete i připálený kastrol. Stačí sodu smíchat s malým množstvím vody na hustou kašičku a tu nanést na špinavá místa a nechat působit.

Jak uvolnit ucpaný odpad snadno a bezpečně

Půl šálku sody nasypte do odpadu a přelijte stejným množstvím octa. Obě látky spolu začnou ihned bouřlivě reagovat, tak je nechte. Potom prolijte horkou vodou, odpad by už měl být opět průchozí.

Z preventivních důvodů nasypte občas do odpadu hrst soli a přelijte horkou vodou. Odpad zůstane volný.

Mytí nádobí bez saponátu

Vymačkejte šťávu z citronu, přidejte lžíci sody a pusťte se do mytí. Můžete směs nanášet houbičkou nebo rozředit vodou a nalít do lahve s rozprašovačem. Mastnota i špína se budou pod přípravkem rozpouštět a půjdou snadno smýt. Alternativou je nasypat sodu na plátek citronu a ten použít na mytí místo houbičky.

Vodní kámen, to je prevít…

Působí nevzhledně a ještě je kontaminovaný různými mikroorganismy. Můžete se ho zbavit citronem: potřete inkriminované místo citronem nebo vymačkanou šťávou a nechte působit přes noc. Kámen by se měl rozpustit.

Nebo na něj nasypte sodu a na tu nalijte ocet. Nechte je spolu bouřlivě reagovat, následně ještě nějaký čas působit a pak setřete. Nakonec omyjte vodou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *