Pěstování bougainville

Pokud se rozhodnete pěstovat rostlinu se zajímavým jménem bougainville, zřejmě vás bude zajímat, jak na to. Jedná se o krásnou okrasnou rostlinu, která pochází z Brazílie. V posledních několika letech se i u nás těší značné oblibě a není se čemu divit – podívejte se na její krásné květy a možná ani vy, stejně jako ostatní, neodoláte!

Pěstování pokojových rostlin

Dostatek vláhy

Bougainville je popínavá rostlina, jež vyžaduje dostatek vláhy. V létě totiž denně odpařuje velké množství vody, kterou je nutné obnovovat. Pravidelná zálivka je tak na místě, stejně jako vhodné hnojení, které stačí provádět na bázi tekutých přípravků zhruba jednou do měsíce.

Jemný kořenový systém

Rostlina bougainville je velice křehká, zejména v případě jejich kořenů. Zvýšená opatrnost by tak měla být v době jejího přesazování. Rostlina se pěstuje v květináčích, pokud je již větší a nemá místo, je ideální čas na přesazování. To je možné provádět prakticky kdykoliv – ideálně však do konce srpna, aby bougainville stihla na zimu dostatečně zakořenit.

Pozor na mrazy

Rostlina bougainville není mrazuvzdorná. Znamená to, že ji musíte v zimním období zazimovat. Stačí, pokud květináč schováte například na chodbu, sklepa, případně do zimní zahrady. Zatímco v létě má bougainville ráda slunné stanoviště s minimem studených větrů, v zimě, tedy v období vegetačního odpočinku, není na světelné podmínky vůbec náročná. To však neznamená, že by měla být ve tmě.

Rozhodnete-li se pro pěstování bougainville můžete si být jisti, že zkrášlí okolí, kde bude rostlina umístěna. Její pěstování není příliš náročné. A kde bougainville pořídit? Ideálním místem jsou například zahrádkářské výstavy, ale zavítáte-li do dobrého zahradnictví, zřejmě na tuto krásku taktéž narazíte – potom si už pouze stačí vybrat a těšit se, jak se jí bude dařit!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Radek Blinka

Jak vypadají interiérové nebo exteriérové prostory bydlení mi není v žádném případě jedno. Vždyť právě z maličkostí se skládá celek, který může vést k všestranné spokojenosti. Občas narazím na něco zajímavého, nebo mě něco napadne, tak proč se o to nepodělit v nějakém tom článku?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *