Přestavba bytového jádra – rady

Rekonstrukce bytového jádra je často stavební prací, kterou vyžaduje stále větší množství lidí, především pokud se přestěhují do starších panelových domů. Není se čemu divit, vždyť standardy ve starších bytech obvykle již dávno nevyhovují aktuálním možnostem. Přestavba bytového jádra není nikterak složitá, tedy v případě, kdy se obrátíte na specializované firmy. V určitých případech a při jistých vašich předpokladech, je možné tyto práce a činnosti provádět i svépomoci. Vždy je však důležité odpovědět na několik otázek, ve kterých musíte mít jasno!

shutterstock_368682911
Přestavba bytového jádra

Návrh velikosti a rozložení prvků

Vůbec nejdůležitější je navrhnutí prostorového uspořádání. To přímo ovlivní, jak velká bude koupelna. V dnešní době se dají rozměrové vlastnosti velice snadno ovlivnit prostřednictvím celé řady efektivních materiálů – zmiňme například dělící příčky.

WC v koupelně – ano nebo ne

Obvyklou otázkou je, zda by mělo být WC součástí koupelny, nebo nikoliv. Zde záleží opět samozřejmě na vašem názoru a přesvědčení, obecně se však má za to, že je to spíše starší řešení a hodí se do menších bytů.

Návrh konstrukčního řešení a stavebních materiálů

V závislosti na všech výše zmíněných faktorech se následně přistupuje k výběru správného materiálu a konstrukčních prvků. Zde je důležitá zkušenost a přehled aktuálních trendů. Profesionální firma by vám měla být schopna navrhnout nejlepší řešení a zároveň odpovědět na veškeré vaše otázky s tímto spojené.

Návrh vybavení

Důležité je i to, co všechno chcete v koupelně mít. Aktuálně je vždy spousta možností, co se týká variací. I z toho důvodu není obvykle potřeba činit přílišné ústupku, snad jen s přihlédnutím k velikosti koupelny.

Systém vytápění

Nepodceňujte ani systém vytápění v koupelně. I ten je důležité zahrnout do celkového konceptu. Nejčastěji se zde používá napojení na celobytovou otopnou soustavu. Do koupelny se potom hodí převážně žebříkovité radiátory.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Radek Blinka

Jak vypadají interiérové nebo exteriérové prostory bydlení mi není v žádném případě jedno. Vždyť právě z maličkostí se skládá celek, který může vést k všestranné spokojenosti. Občas narazím na něco zajímavého, nebo mě něco napadne, tak proč se o to nepodělit v nějakém tom článku?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *