Plánujete koupit chatu?

Chaty a chalupy patří k oblíbeným víkendovým sídlům mnoha z nás. Někteří si nedokážou dokonce vůbec představit, že by jarní nebo letní víkend, případně třeba týdenní dovolenou, strávili někde jinde, než právě na chatě. Nejen, že zde člověk přijde na jiné myšlenky a může si odpočinout a nabrat nové síly do dalších dnů, ale v případě, že má chata větší zahradu, si zde může třeba i vypěstovat nějakou zeleninu nebo ovoce. Pokud patříte mezi skupinu lidí, kteří chatu nevlastní, ale rádi by to změnili, možná také často hledáte nejrůznější inzeráty, kdo a kde chatu nabízí k prodeji.

shutterstock_390523870
Chata

Chaty k prodeji je možné najít i v nabídkách nejedné realitní společnosti. Pokud zavítáte na realitní server, obvykle se vám nestane, že by vás alespoň minimálně nějaká chata nezaujala. S výběrem se však doporučuje nikterak nespěchat, pokud možno si vše řádně promyslet a vybrat si několik nabídek, které jsou vám nejsympatičtější, a ty potom mezi sebou detailně srovnávat – najít plusy a mínusy. Bude-li vás něco zajímat, měla by vám být kompetentní osoba vždy plně k dispozici.

Nutná osobní prohlídka

V případě, že vás nějaká chata zaujme, určitě je důležité, abyste si ji prohlédli na vlastní oči. Ve většině případů je to naprostá samozřejmost, se kterou prodávající strana, případně realitní makléř počítá. Pokud tomu tak není, je to minimálně podezřelé a je třeba zpozornit.

Jak postupovat při výběru chaty

Chaty k prodeji jsou nabízeny v široké nabídce. Prakticky nikdo by tak neměl mít jakékoliv problémy s výběrem. Obvykle se doporučuje příliš neustupovat ze svých nároků a požadavků, není to potřeba.

Asi nejdůležitějším faktorem bude výběr správné lokality. Zde lze zohlednit místo vašeho stávajícího bydliště. Mnoho lidí to nechce mít na chatu daleko. Jsou však i tací, kterým větší vzdálenost nevadí.

Dalším, čeho si je třeba při výběru chaty všímat, je její velikost. Udělejte si jasno v tom, zda chcete větší nebo menší chatu, zda by měla mít velké zahradní prostory, které nabídnou například pěstování ovoce a zeleniny, případně umístění bazénu.

Spousta zájemců se zaměřuje prvořadě na pořizovací cenu. Ano, cena je samozřejmě důležitá, neměla by však nikdy hrát prim. Je ale jasné, že pokud vám chata připadne přehnaně drahá, případně na ni nemáte k dispozici dostatek finančních prostředků, poohlédnete se zřejmě po jiné.

Výhody internetových realitních serverů

Internetové realitní servery vám mohou s výběrem té správné chaty k prodeji velice pomoci. Navíc vám ušetří spoustu hodin času a starostí. Jednoduše budete mít veškerou nabídku, kterou lze i vhodně filtrovat pohromadě. Na vás pak již zbude pouhé rozhodnutí, zda se jedná o chatu, která by vám splnila vaše představy a požadavky.

Radek Blinka

Jak vypadají interiérové nebo exteriérové prostory bydlení mi není v žádném případě jedno. Vždyť právě z maličkostí se skládá celek, který může vést k všestranné spokojenosti. Občas narazím na něco zajímavého, nebo mě něco napadne, tak proč se o to nepodělit v nějakém tom článku?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *