Povlečení, ve kterém se bude spát jedna radost

Už dávno jsou pryč doby, kdy v ložnicích převládalo obyčejné bílé povlečení. Žezlo ve světě bydlení převzaly pestré barvy a textury, což se odráží i na moderním ložním povlečení. Pokud preferujete jednobarevný styl, určitě si také přijdete na své, ale mnohem atraktivnější a žádanější jsou různé vzory, geometrické tvary, obrázky a další druhy zdobení. Dále jsou rozdíly v materiálech, zatímco někdo preferuje bavlnu, někdo sáhne po saténu. V následujících řádcích se však podíváme konkrétně na bavlněné a krepové povlečení.

Bavlněné povlečení

Opravdovou královnou mezi povlečením je bezpochyby bavlna, která si drží prvenství, přestože se na trhu objevuje stále více nových materiálů. Bavlna se pyšní několika důležitými vlastnostmi. V první řadě je velice příjemná na dotyk, dále je měkká, pružná a prodyšná. Obrovskou výhodou je její savost, kterou oceníte například během letních nocí.

Důležité je dívat se na gramáž. Dále některé bavlněné povlečení – bavlna renforcé má speciální úpravy, díky nimž je prodloužena životnost a zvýšena pevnost látky.

Krepové povlečení

Druhým nejoblíbenějším druhem je krepové povlečení, u něhož si lidé oceňují především snadnou údržbu. Jakmile ho totiž vyperete a usušíte, nemusíte vytahovat žehličku, protože má pomačkaný vzhled. Krepové povlečení se vyrábí ze stoprocentní bavlny, a tak přejímá i výše uvedené vlastnosti, tedy konkrétně pružnost, měkkost a prodyšnost.

Staví se před vás otázka, po jaké značce sáhnout. Jestliže preferujete české povlečení, potom vás uspokojí výrobky značky XPOSE. Značka na trhu působí od roku 2014.  Vedle samotného povlečení najdete v nabídce této společnosti i další bytový textil.

A na své si přijdou dokonce i zájemci o atypické povlečení v rozměrech (140×220 cm) nebo tzv. francouzské povlečení (200×220 cm).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *