Proč je dobré mít doma nainstalovanou čističku vzduchu

Pro mnohé z nás by bylo velkým překvapením, kdyby zjistili, co všechno doma vlastně vdechují. Vzduch v domácnostech opravdu nepatří k nejčistším: prach, roztoči, pyl, spóry plísní, ale i chemické látky jako například rozpouštědla, to všechno se dostává do našich plic s každým nadechnutím. Pokud je v bytě ještě i kuřák, stává se čistička vzduchu nezbytností.

Kvalita vzduchu může být příčinou různých nemocí

Všechny tyto nečistoty, které se nám dostanou do těla, ovlivňují naše zdraví. Nikoho dnes už nepřekvapí, že počet alergiků a astmatiků se stále zvyšuje. Málokdo se ale zamyslí na d důvody, z nichž většinu najdeme právě ve vzduchu.

Jestliže trpíte nepřestávajícím dráždivým kašlem, u někoho v rodině se projevilo astma či atopický ekzém, je víc než pravděpodobné, že dlouhodobě dýcháte špatný vzduch. V domácnostech máme totiž opravdu až překvapivě špatný vzduch, často horší než venku.

Co vyřeší čistička vzduchu

Na našem trhu jsou k dispozici čističky s různými funkcemi. Jsou takové,které odfiltrují prach, pyl, roztoče, některé si dokonce poradí i s bakteriemi a viry. Jiné čističky vám navíc vzduch zvlhčí a jsou i takové,které si dokážou poradit i se zápachem.

Vybrat tu správnou pro vaši domácnost je vhodné podle funkcí, tak aby uspokojila vaše potřeby na čistotu vzduchu. Vzhledem k tomu, že čistička je poměrně nákladná, je dobré zvážit všechny parametry, aby vynaložená investice odpovídala výkonu.

Pár tipů pro výběr čističky

Asi nejdůležitějším parametrem při výběru čističky je její výkon. Jestliže si koupíte takovou, která nedokáže vyčistit všechen vzduch v místnosti,byla vaše investice zbytečná. Před výběrem tedy potřebujete spočítat metry krychlové vzduchu, které budete potřebovat čistit a podle toho volit výkon čističky.

Hluk je další kritérium, které může o volbě čističky rozhodnout. Jestliže ji chcete umístit do ložnice, je vhodnější ta s tichým chodem, v obýváku obvykle hlučnější nevadí.

Co všechno potřebujete ze vzduchu odstranit? Máte doma alergika? Pak je rozhodně lepší zvolit takovou, která zbaví vzduch kromě roztočů a plísní ideálně také virů a bakterií. Některé modely si umí poradit i s kouřem, smogem a různými škodlivými plyny. Ty jsou ale o dost nkladnější..


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *