Jak odstranit zápach z místnosti

Znáte to také: vejdete do svého bytu, zhluboka se nadýchnete a nasajete všechny známé vůně domova. V tu chvíli z vás všechno spadne a den je zase o kousek hezčí. Co když ale místo příjemné vůně cítíte zápach? Je jedno, jestli jste něco připálili nebo za nepříjemný odér může váš zvířecí miláček,  je nutné ho rychle zlikvidovat.

shutterstock_370032968

Než utratíte za osvěžovače vzduchu

Většina prodávaných prostředků zápach jen na čas překryje, ale dlouhodobě ho neřeší. Za to některé prostředky, které máte běžně ve spíži, si s pachy velmi dobře poradí.

Pokud tedy cítíte v místnosti zápach, přestože máte vyprané veškeré textilie, v nichž se obvykle všechny pachy drží nejdéle, zkuste silnou trojku:

1. Ocet

Tento univerzální pomocník v domácnosti nejen pomáhá vyčistit mastné plochy a i jinak je při úklidu užitečný, zbaví vás také obtížného zápachu. Položte mísu s octem do místnosti, kde pach přetrvává a nechte ho pracovat. Ocet dokáže vytáhnout odér z nábytku, poradí si se spáleninou a vyčistí vzduch i po návštěvě kuřáků, z nichž je kouř cítit,  přestože si nezapálí přímo v místnosti.

2. Soda

Jestliže pach přetrvává v čalounění nebo v koberci, posypte ho jedlou sodou. Po několika hodinách vyluxujte  a – zápach je pryč. Většina materiálů používaná na čalouněný nábytek tento zásah snese, pro jistotu si ale sodu nejprve vyzkoušejte na zadní straně sedačky.

Soda i ocet pomáhají i při likvidaci zápachu vycházejícího z ledničky, pračky, myčky na nádobí, mikrovlnné trouby nebo například z odpadu ve dřezu. Ještě lépe účinkují, pokud je smícháte: sodu nasypete do teplého octa.

3. Káva

Třetím silným pohlcovačem pachu je mletá zrnková káva. Ať už si v pokoji naaranžujete talířek, na který kávu nasypete, nebo jí naplníte látkové pytlíčky a zavěsíte je všude, kde je to nutné, budete překvapeni výsledkem. Káva výborně absorbuje pach z bot, zatuchlinu ve vlhkém pokoji i nábytku, zbaví nás zápachu v kuchyni i v lednici. Navíc všechno pěkně provoní.

Na provonění místností jsou vhodné i slupky citrusových plodů položené na topných tělesech.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *