Růže z Jericha – pěstování

Možná jste už někdy slyšeli o tzv. růži z Jericha? Jedná se o jakýsi sukulent, který vypadá na první pohled, jako uschlý hnědý chomáček. Pokud se však dostane do styku s vodou, velice rychle se promění na zelenou rostlinu plnou života. Růže z Jericha pochází původem z pouštních oblastí, je jich hned několik druhů a i vy si je můžete zakoupit v nějakém zahrádkářství. Jejich pěstování je nenáročné, jedná se přitom o rostlinu, která velice dlouho vydrží a zaujme pozornost snad každého z vás!

Pěstování pokojových rostlin

Proměna v zelenou rosetu

Jakmile strčíte suchou, seschlou kouličku do misky s vodou, začne se měnit na rozetu, která se v průběhu zhruba tří dnů pěkně zazelená. Důležité je, aby vody nebylo příliš, postačí jeden nebo dva centimetry. Jakmile se voda odpaří, můžete ji opět dolít. Necháte-li ji bez vody, zelená rostlina se opět změní v uschlou hnědou kouli. Postup lze samozřejmě kdykoliv opakovat!

Pozor na plíseň

Růže z Jericha netrpí prakticky žádnými chorobami a není náchylná ani na škůdce. Pozor si je však třeba dávat na plíseň – na ni je rostlina velice choulostivá. Plesnivění bývá zpravidla započaté skutečností, že se uschlá koule umístí do velkého množství vody – zde znamená méně vody více.

Pokud by se vám stalo, že začne tato obdivuhodná rostlina plesnivět, není nutné propadat panice. Řešení je jednoduché. Ihned ji odstraňte z vody a nechejte vysušit – využijte slunné a samozřejmě suché místo. Zde ji ponechejte několik dnů a uvidíte, jak se plísně zbavíte.

Růže z Jericha je zajímavá rostlina, která se v minulých letech předávala z pokolení na pokolení. Existuje v mnoha druzích. Pokud by i vás okouzlila, určitě si ji pořiďte, jedná se o netradiční rostlinu, která budí množství pozornosti. Pořídíte ji v mnoha zahradnictví, stačí se informovat!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Radek Blinka

Jak vypadají interiérové nebo exteriérové prostory bydlení mi není v žádném případě jedno. Vždyť právě z maličkostí se skládá celek, který může vést k všestranné spokojenosti. Občas narazím na něco zajímavého, nebo mě něco napadne, tak proč se o to nepodělit v nějakém tom článku?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *