Vyplatí se pojištění domácnosti?

Pojištění domácnosti nedá mnohým lidem spát. Zatímco někdo je považuje za nepsanou povinnost, která mu zajistí klidný spánek, pro jiného je tento druh pojištění naprosto zbytečnou věcí a penězi vyhozenými ven oknem. Pravda je taková, že v současné době výrazně roste počet vloupání, což je jeden z hlavních důvodů, proč si lidé pojištění majetku. Do tohoto pojištění se ale zahrnuje i vlastní nešikovnost nebo jen nešťastné náhody, které se dějí dnes a denně. Pojďme si společně v dnešním článku prozradit, se se vyplatí pojistit si domácnost. Možná budete mile překvapeni!

UCcgVPOgu27Q2ql4IsaW5AT0xWGnTVFjeADqcrmJHDs

Pojištění domácnosti vám dává jistotu

Možná si říkáte, že vás se vloupání vůbec netýká a rozhodně se takového názoru nedržíte sami. Ovšem i krádež v okolním bytě nebo ve stejné ulici vám spánek nahlodá natolik, že nad pojištěním domácnosti přeci jen začnete přemýšlet. Přijít o majetek, který vás stál nejen vaše peníze, ale ke kterému přeci jen máte i nějaké to citové pouto, je pokaždé nepříjemné. Pokud budete mít svou domácnost pojištěnou, pak vám pojišťovna pomůže tuto nelehkou situaci překonat.

Na co se vztahuje pojištění domácnosti?

Možná patříte k lidem, kteří nevědí, na co se pojištění domácnosti vlastně vztahuje a drží se představy, že se vztahuje v podstatě na všechno. Není to pravda. Tento typ pojištění vám ochrání jen movitý majetek, což znamená vybavení, šperky, starožitnosti nebo peníze v hotovosti. Měli byste si jej sjednat v takové výši, aby vám ona částka, kterou vám následně vyplatí pojišťovna, postačila na nákup nového vybavení, o které jste vlivem nehody, katastrofy nebo krádeže přišli.

Kdy se vyplatí vsadit na připojištění

Pojišťovny vám k pojištění domácnosti nabízí i další možnosti připojištění, které se vyplatí především těm, jež mají doma například drahou sbírku obrazů nebo se nakoupili velice drahou elektroniku. V takovém případě se rozhodně vyplatí tyto předměty zvlášť připojistit. Na škodu není ani pojištění odpovědnosti, které vás ochrání před vašimi vlastními chybami. A jak víme, nikdo není neomylný.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *