RWE je innogy. Dodavatel energií řekl ANO změně k lepšímu

Přejmenovat úspěšnou společnost lze. V Česku to za posledních několik měsíců stihla již jedna banka a jedna pojišťovna Nově se k nim přidává i dodavatel energií. RWE už nějaký ten pátek vystupuje pod názvem innogy.

Ač se změna velké úspěšné společnosti zdá jako nemožná, bývalá ING a GE Money Bank to dokázaly. Nyní jsou již známy pod jmény NN Životní pojišťovna a Moneta Money Bank. K propagaci změny obě společnosti využily známých tváří. První zmiňovaná vsadila na Skota Ewana McGregora a druhá na Jiřího Bartošku. Nově se ke změně brandu a celé vizuální identity odhodlala i RWE.

shutterstock_184160099-490x300

Cena i služby zůstávají, jen jméno je jiné

S prvním školním dnem se z německé společnosti RWE International SE stala innogy SE. Součástí nadnárodní společnosti je i česká odnož RWE, která od 1. října taktéž nese název innogy.

Kromě jména by se ale klienti RWE žádných změn dočkat neměli. Pokud přeci jen ano, pak společnost slibuje, že pouze těch dobrých. Cena elektřiny i plynu pro zhruba 1,7 milionu zákazníků zůstane stejná. V plánu je pouze rozšířit portfolio nabízených produktů. Po nějakou dobu bude dodavatel energií vystupovat pod oběma jmény, a to jak RWE, tak i innogy. Srovnání cen plynu a elektřiny by ale mělo zůstat neměnné.

RWE řekla ANO změně k lepšímu

Na změnu šel dodavatel energie postupně a chytře. O novém jméně měla stávající i potenciální zákazníky informovat rozsáhlá reklamní kampaň. Jasnou a srozumitelnou formou šlo vše na veřejnost prostřednictví jedné velké rozpustilé rodinky. „První část kampaně měla za cíl televizní diváky přimět k přemýšlení nad tím, co by udělali, kdyby se chtěli změnit k lepšímu,“ říká ředitel RWE pro maloobchod a marketing David Konvalina.

Kampaň vyvrcholila svatbou jednoho z hlavních představitelů a slovy „Řekli jsme ANO změně k lepšímu. RWE se teď jmenuje innogy. Všechny výhody, na které jste zvyklí, zůstávají a navíc pro vás chystáme ještě lepší služby a produkty. innogy. “ V porovnání cen elektřiny by tak dodavatel energií měl stále obstát na stejném místě.

innogy je z anglického „trojsloví“

Název innogy vzniklo spojením slov Innovation, Energy a Technology. Tato trojice anglických slov má vyjadřovat nový směr společnosti. Mimo jiné ale pod jménem innogy již v minulých letech vystupovala dceřiná společnost energetické skupiny – RWE Innogy. Ta byla však zaměřena pouze na alternativní zdroje energie.

Dnes se nová dceřiná společnost innogy SE bude zabývat jak obnovitelnými zdroji energie, tak i aktivitami v oblasti obchodu, sítí a infrastruktury. Jediný, kdo se v rámci skupiny RWE vyhne názvu innogy, jsou společnosti RWE GasNET a RWE Distribuční služby. I přestože obě firmy jsou součástí regulovaného síťového byznysu, nově budou vystupovat pod jmény GasNet a GridServices.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *