Jak se zbavit mravenců v bytě

Patří k nezvaným hostům a jejich přítomnost nás rozhodně netěší. Mravenci si k nám nachází cestu vlastně náhodou, řízeni svým výborně vyvinutým čichem jdou za potravou. Pokud mají někde poblíž mraveniště a vy je nalákáte nějakou neuklizenou laskominou, nedokážou odolat.

shutterstock_299904698

Co dělat, když se u vás zabydlí

Mravenci jsou sice problém, ale ten rozhodně má řešení. Otázka je jen, jestli je chcete jen vypudit nebo zlikvidovat.

Dřív, než se rozhodnete pro chemii, vyzkoušejte některý ze způsobů, jakým si s mravenci dokázaly poradit naše babičky.

Zkuste na ně silné aroma

Využijte toho, že mají vynikající čich a že jim některé vůně prostě nevoní. Když jim jejich cestičky a místo, kde se zabydleli, poprášíte skořicí, majoránkou nebo například mátou, rozhodně se jim to nebude líbit. Vsadit můžete i na hřebíček, ten je přírodním repelentem pro mnoho druhů hmyzu, na mravence působí taky. Přelijte v misce hrst hřebíčku horkou vodou a nechte louhovat. Misku pak postavte na parapet okna, kudy se k vám mravenci stěhují. Silné aroma hřebíčku přehluší všechny jim vábivé vůně, takže si to stěhování rozmyslí.

Trošku to přiostřete

Pokud se jim od vás nebude chtít, přisypte jim pepř, sůl nebo pálivou papriku. Úplně bezkonkurenční je aplikace osoleného celeru posypaného ještě pro jistotu skořicí. Tato aromatická smršť vyžene z vašeho bytu mravence spolehlivě.

Zubní pasta funguje i na faraony

Vyzkoušená metoda, jak se zbavit mravenců, a to i těch malých faraonů, co se občas objeví v panelových domech, je zubní pasta s přídavkem máty. Tu vytlačte do škvírek, kudy k vám přicházejí. Přes tuhle překážku už se jim k vám chtít nebude.

Univerzální ocet chrání i před mravenci

Ocet jim opravdu vadí. Nejlepší obranou proti nim je otřít všechny pracovní plochy v kuchyni octovou vodou a ocet přidat i do vody na vytření podlah. To mravenci zaručeně nevydrží a opustí vás.

 

Těmito způsoby mravence z domova vypudíte, aniž byste je likvidovali. Navzdory tomu, jak moc jsou nám nepříjemní, jedná se přece jen o užitečný hmyz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *