Sen každého kutila – domácí dílna

Ať už bydlíme v bytě nebo domě, občas potřebuje každý něco opravit, připevnit, zašroubovat či zatlouci. V takovém případě je vhodné mít nářadí vždy po ruce a hezky přehledné. K tomu slouží útulná domácí dílna. Zatímco někdo používá nářadí zřídka, jiný je rozený domácí kutil.

Sen každého kutila – domácí dílna

Téměř každý domácí kutil sní o tom, že bude mít vlastní pracovní prostor, pro své tvoření. Nejlepší by bylo využít celý volný pokoj, zahradní domek či garáž a vybavit si jej dle svých představ. Ne každý však disponuje takovými možnostmi. Přesto, že nemáte mnoho místa a na oblíbeného koníčka zbyl pouze omezený prostor, existuje pár základních potřeb, které v něm prostě mít musíte.

Pracovní ponk

Ať už v dílně plánujete jakoukoliv práci, dobrý pracovní stůl je prostě základ. Ideální je stůl s výměnnou dřevěnou pracovní deskou. Předejdete tak nutnosti kupovat celý nový stůl. Zvážit musíme i výšku stolu v závislosti na tom, zda budeme u práce sedět nebo stát. V prvním případě musíme stůl doplnit o vhodnou židli.

Vhodné osvětlení

Kvalitní a dostačující osvětlení pracovního místa je naprostou nutností. Vaše dílna by neměla postrádat dostatek denního světla, které je pro oči nejlepší. Není-li to však možné, musíme denní světlo nahradit kombinací stropního svítidla a stolní lampy. V obou případech je vhodná žárovka, která se barevností podobá dennímu světlu. To především z důvodu, že nejméně zkresluje. Mějte na paměti také rozložení zásuvek a přívod elektrického proudu. Abyste zbytečně nevyhazovali pojistky a nemuseli přes celou dílnu tahat prodlužovačky.

Skladovací prostory

V žádné dílně nesmí chybět vhodné úložné prostory. Předem myslete na to, že budete dílnu postupně rozšiřovat. Vhodné jsou policové regály, které se dají snadno instalovat a doplňovat o další komponenty. Pamatujte však i na bezpečnost. Regály připevněte ke zdi a nepřekračujte stanovenou nosnost. Pro uskladnění pracovních nástrojů jsou ideální přehledné boxy s různým členěním.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *