Tipy k zútulnění vstupních místností

Vstupní prostory jsou často diskutovaným tématem mnoha majitelů rodinného domu nebo bytu. Jsou obvykle velmi podceňovány a tak se můžete v e spoustě domácností setkat s nepříliš vhodným kontrastem, kdy vnitřní prostory směřují ke komfortu, avšak ty vstupní zejí prázdnotou a stínem stereotypu. Je to škoda, a pokud to tak máte také, je možná ten nejvyšší čas, abyste s tím něco udělali, není to zase tak složité.

shutterstock_151257533

S nábytkem to nepřehánějte

Základem vybavení každé místnosti je nábytek. Ani v předsíni či chodbě, případně vstupní hale, tomu není jinak. Při výběru jste limitováni především velikostmi prostoru. Obecně však platí, že i pokud se bude jednat o velkou vstupní halu, neměla by být nábytkem přeplácaná. Ideální jsou menší kousky – například malá skříň, botník nebo stolek na květiny, případně malá souprava sedacího nábytku – například z umělého ratanu.

Květiny podle jejich požadavků na světlo

Dalšími prvky, bez kterých si hodně lidí vstupní prostory bydlení nedokáže představit, jsou květiny. Zde je však potřeba přihlížet k jejím požadavkům. Jedná se především o nároky na světlo. Některé chodby či předsíně jsou totiž poměrně tmavé. To ale neplatí u většiny vstupních hal, kde je naopak mnohdy výhodné vybudovat menší zimní zahradu – záleží také na tom, jak moc vstupní prostory v zimních měsících vytápíte.

Dekorační prvky

K doladění jsou potom ideální dekorační prvky. Půjde zejména o zrcadlo, obrazy, nejrůznější závěsy, či rohožky. Podívat se můžete i po dalších dekoračních záležitostech – je však dobré vždy přihlížet k podobě předsíně, chodby nebo haly, jako k celku a uvědomit si, že je důležité, aby nic nepůsobilo jakkoliv kontraproduktivně – málo je někdy více!

Při vybavování vstupních prostorů rodinného domu, vily nebo bytu zkuste zapojit vaši kreativitu, spojit ji můžete s inspirací na internetu, nebo u vašich známých.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Radek Blinka

Jak vypadají interiérové nebo exteriérové prostory bydlení mi není v žádném případě jedno. Vždyť právě z maličkostí se skládá celek, který může vést k všestranné spokojenosti. Občas narazím na něco zajímavého, nebo mě něco napadne, tak proč se o to nepodělit v nějakém tom článku?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *