Jak si zařídit pracoviště, aby jste se cítili skoro jako doma

Pracujete každý den v kanceláři, kde zařízení už hodně pamatuje? Je vaše pracoviště strohé a neútulné a neosobní? Pak je čas na velkou změnu.

Jestliže jste sami sobě šéfem, je vše mnohem jednodušší, pokud jste zaměstnancem, musíte vynaložit úsilí a zasadit se o potřebné změny. Moderní zaměstnavatelé naštěstí znají současné trendy a řídí se jimi.

Kreativec potřebuje prostor

V současné době je naprosto běžné, že tvůrčí pracovník nesedí u psacího stolu a u velkého monitoru, ale pobíhá po budově s tabletem nebo smartphonem v ruce. Jestliže potřebiujete pracoviště inspirativní, je základem bezdrátová síť, abyste mohli pracovat z každého místa v budově. Vždyť dobrý nápad může přijít v kantýně stejně jako v zasedací místnosti, tvůrčí pracovníky tedy nešněrujte kabelovou sítí a nenuťte je pracovat z jednoho místa, ale dopřejte jim volnost.

Zařiďte si měkké zóny

Zatímco v “tvrdé” zóně máte stabilní pracovní místo s IT technikou, telefonem a pofdobně, měkká zóna je místo, kde si uděláte pohodlí na pohovce, sednete si do křesla s výsuvným stolkem nebo si sednete klidně na gymnastický balón. Základem je pohodlí, které neodvádí od práce, na to jsou zóny relaxační. Výhodou měkkých zón je skutečnost, že se v nich přirozeně slučují zaměstnanci různých oddělení a dochází k nenásilné výměně informací, posuzování nápadů a celkové spolupráci.

Květiny, fotky, dekorace

I pevné pracovní místo si můžete přizpůsobit svým potřebám, abyste se v práci cítili pohodlně. V každém případě vyžadujte ergonomický nábytek, abyste neohrozili své zdraví. Zútulnit si svůj pracovní koutek můžete pokojovými rostlinami, obrazem či fotografiemi nebo obrázky svých potomků. Aseptická čistota patří do laboratoře a strohost možná na úřady, vaše pracoviště může být útulné, aniž by to ohrozilo vaše pracovní nasazení. Naopak, průzkumy dokazují, že v přívětivém prostředí se mnohem lépe pracuje.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.