Jak si při home office nezničit zdraví

Pro mnohé z nás je to toužené přání, někdo si ale může převést část firemní práce do svého domova. Ušetří tak hodiny dojíždění do zaměstnání, vyvstanou ale docela odlišné problémy, které je třeba vyřešit. Například místo pro pracovní kout, kde budete mít přehledně skříň či police pro uspořádání šanonů s dokumentací, dostatečný pracovní stůl a místo pro multifunkční tiskárnu, v neposlední řadě záleží i na pohodlné ergonomicky tvarované židli.

I nejmenší kout je víc než nic

Možná jste při zařizování bytu či domu zapomněli na zřízení pracovny, nebo jste jí v té době nepotřebovali. Teď je čas na to, vyčlenit si na práci nějaký prostor. V ideálním případě si můžete pro home office zabrat celou místnost, klidně i hodně malou, případně si vytvořit pracovní kout ve větším pokoji.

Výhodou vybavování domácí kanceláře je fakt, že si ji můžete uspořádat podle svých konkrétních potřeb, a pořídit jen opravdu nezbytný nábytek.

Co opravdu potřebujete v domácí kanceláři

Hodně nábytku na malém prostoru představuje velké riziko úrazů, proto si pečlivě promyslete, co všechno, kromě stolu a židle, skutečně potřebujete. Pro lepší představu si klidně namalujte, jak vhodně nábytek rozestavit tak, abyste měli vše důležité při ruce a nemuseli od práce často odbíhat. Pokud máte málo místa, volte závěsné police, hodně skříněk při zdi zužuje prostor, který potřebujete především pro dostatečně velký psací stůl a pohodlnou židli.

Stůl a židle jsou základ, vybírejte pečlivě

Při výběru stolu se soustřeďte nejen a velikost pracovní desky, což je důležité kritérium, ale také na výšku stolu, nebo možnost si ji korigovat. Při sezení u stolu byste měli mít nohy položené pohodlně na zemi a lokty mít zhruba v pravém úhlu s deskou. Monitor by měl být v dostatečné vzdálenosti od očí, takže i hloubka stolu musí být dostatečná.

Kancelářskou židli či křeslo volte s polohovatelnými opěrkami rukou i zad. Ve správně nastavené židli svírají nohy v kolenou úhel 90° C a ruce na opěrkách také.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *