Sklo v interiéru

Sklo patří mezi tradiční materiál, který se využívá k nejrůznějším účelům. Ani oblast bydlení nepředstavuje žádnou výjimku – ba právě obráceně. Moderní interiéry se vyznačují množstvím podob, ve velké většině z nich hraje určitou roli i sklo, respektive skleněné prvky a doplňky. Pojďme se podívat na ty nejčastější, ty, se kterými se vyplatí počítat.

shutterstock_142643284

Skleněné police a poličky

Skleněné police a poličky představují zajímavé oživení interiérových prostorů. Pokud je vhodně umístíte, zaženete stín stereotypu. Skleněné police působí komfortním dojmem, můžete si být jistí, že ozdobí například obývací pokoj.

Skleněné police a poličky představují spíše dekorační záležitost, můžete na ně umístit například květináče s rostlinami. Jsou k dispozici v nepřeberných rozměrových, i barevných variacích.

Sklo jako součást skříní

Sklo představuje také klasickou součást některého nábytku – jedná se například o šatní skříně a její vitríny. Vitríny jsou oblíbeným nábytkem, který nemusí nacházet své uplatnění pouze v obývacích pokojích. Můžete se s nimi setkat pochopitelně i v kuchyních či kdekoliv jinde. Plní jak dekorační, tak i účelovou funkci.

Skleněné dveře

Velice elegantním řešením jsou skleněné dveře. Může se jednat buď o klasické jednokřídlové dveře, případně o systém vysouvacích dveří. V obou případech lze vybírat z mnoha možností. U skleněných dveří se nemusíte obávat křehkosti, naopak se jedná o velice pevné řešení. Celoskleněné dveře se budou hodit do moderněji pojatých interiérových prostorů.

Skleněné schodiště

Pokud byste si sklo oblíbili, můžete si realizovat i skleněné schodiště. S tím se pravda nesetkáte u každého – o to více budete moci být na svoje bydlení hrdí. Skleněné schody jsou známkou luxusu. Můžete je zkombinovat ještě s LED osvětlením a budete bydlet doslova jako v pohádce!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Radek Blinka

Jak vypadají interiérové nebo exteriérové prostory bydlení mi není v žádném případě jedno. Vždyť právě z maličkostí se skládá celek, který může vést k všestranné spokojenosti. Občas narazím na něco zajímavého, nebo mě něco napadne, tak proč se o to nepodělit v nějakém tom článku?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *