Pěstování tlustice

Tlustice patří do skupiny domácích rostlin, přesněji řečeno sukulentů, které se vyznačují poměrně jednoduchým pěstováním. Tlustice nemá žádné zásadní požadavky – bez problémů bude vhodná i pro začátečníky.

Nízké požadavky na stanoviště i zálivku

Tlustice má nízké požadavky na stanoviště. Nevadí jí ani ostré sluneční paprsky, teplo od ústředního topení či za vyhřátým oknem a dokonce jí neuškodí ani polostín.

Co se týká nároků na zálivku vzhledem k tomu, že se jedná o sukulent, tak asi ne dlouze vysvětlovat, že vydrží bez problémů i po další časové období bez vody a vůbec jí to neuškodí, ba v létě naopak. Tlustice doslova nemá ráda vodu v teplých letních dnech, kdy ji je možné s úspěchem letnit na zahradách. Se zálivkou tedy počkejte vždy až na ochlazení.

Běžná zemina a mírné přihnojování

Tlustice bude dobře prospívat v běžné zemině pro pokojové rostliny. Dokonce jí neuškodí ani zahradní substrát s příměsí písku.

Pokud byste se rozhodli sukulent přihnojovat, postačí pořídit běžná hnojiva a pamatujte, že se nic nemá přehánět – přihnojení postačuje jednou za měsíc a to výhradně v jarních měsících.

Tvarování kmínku

Tlustice se může postarat i u vás doma o parádu, kterou bude obdivovat nejedna návštěva. Rostlina je zajímavá svým vzrůstem – působí jako tlouštík, což již nasvědčuje její název, se zarovnanými zelenými listy. Při troše představivosti si můžete rostlinku natvarovat. Postup je jednoduchý, stačí kmínek pravidelně sestřihat a naklánět – větvičky velmi rychle dřevnatí, takže již za dva roky můžete docílit požadovaného tvaru.

Tlustice je dlouhověká rostlina, které uškodí snad pouze přelití. Co se týká škůdců a chorob, tak se u ní můžete setkat prakticky pouze s napadením mšicí – ta se dá velice lehko odstranit postřikem, případně i mechanickou cestou!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Radek Blinka

Jak vypadají interiérové nebo exteriérové prostory bydlení mi není v žádném případě jedno. Vždyť právě z maličkostí se skládá celek, který může vést k všestranné spokojenosti. Občas narazím na něco zajímavého, nebo mě něco napadne, tak proč se o to nepodělit v nějakém tom článku?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *