Svatební recepce u vás doma

Pokud plánujete svatbu, jedním ze zásadních rozhodnutí (poté, co se rozhodnete, že toho druhého milujete, chcete si ho vzít a strávit s ním zbytek života) je volba místa, kde si řeknete své ano. Velká a honosná svatba na zámku není pro vás? Nebo chcete ušetřit nějaké peníze poté, co jste podlehli společenskému diktátu utratit nemalou částku (ve výši minimálně dvou měsíčních platů) za zásnubní prsteny s diamanty, ale zároveň tušíte, že obřadní síň na radnici také není to pravé ořechové?

Pak je skvělou volbou uspořádat svatební obřad a hostinu přímo u vás doma, případně u jiného člena rodiny, který k tomu má odpovídající zázemí a je ochoten vám dům i se zahradou pro tu speciální událost propůjčit. Kde jinde než v dobře známém prostředí se budete cítit příjemně, což jistě přispěje k tomu, aby vše proběhlo v příjemné atmosféře a bez jakýchkoli komplikací. V tom případě pro vás máme několik doporučení a rad, na co byste si měli při organizování celé akce dát pozor.

shutterstock_138435629

Pro to, abyste řekli “ano”, potřebujete prostor

Budete mít dostatek místa pro všechny hosty? Pokud ne, měli byste začít tím, že trochu proškrtáte jejich seznam. Plné lidí není to samé jako útulné. Pokud budete chtít zkombinovat vnitřní a venkovní prostory, měli byste myslet i na to, jestli se v případě špatného počasí a nutnosti přejít k plánu B vejdou všichni hosté dovnitř. Je ve vašem obývacím pokoji dostatek místa pro to, abyste tam rozmístili všechny židle a ještě zbyl prostor na uličku pro nevěstu a ženicha?

Nemůžete všechno zařídit sami

Protože jste na svůj domov zvyklí, svatební koordinátor váš může pomoct v tom, že se na věci podívá novým pohledem a přinese nové nápady na to, co by bylo a nebylo možné. Také budete potřebovat někoho, kdo vám pomůže se všemi základními činnostmi: s přípravou celého místa a prostíráním stolů, vařením, roznášením jídla a obsluhou hostů, parkováním aut a také s úklidem. Najmout si uklízecí službu se může ukázat jako velmi rozumné rozhodnutí. Nechcete přeci dny před svojí svatbou trávit pucováním domu od podlahy až ke stropu.

Nezapomeňte na trávník

Váš trávník bude vystaven všem na odiv, takže byste mu měli věnovat speciální péči. Pokud plánujete svatbu na jaře, je dobré začít s přípravami už na podzim, aby bylo v klíčový den vše perfektně připravené. Není špatný nápad poradit se o všem se zahradníkem.

Svatební hosté se u vás možná budou chtít ubytovat

Pokuste se je od tohoto nápadu odradit. Pokud nevlastníte sídlo s 25 ložnicemi, jediní lidé, kteří by měli v domě zůstat, jsou jeho majitelé, ženich s nevěstou a jejich nejbližší členové rodiny. Dům není nafukovací a určitě se nebudete chtít ve svůj svatební den přetahovat o koupelnu s tetičkou. Pokud také nebude dům plný cizích lidí, nehrozí, že se vám ztratí vaše cennosti a šperky. Ideálním řešením je doporučit ostatním hostům vhodný hotel, který je zároveň co nejblíž u vašeho domu.

Všechno to stojí za to

Chceme, abyste byli dobře připravení, ne vyděšení. Uspořádat domácí svatbu je úžasný nápad, kterého rozhodně nebudete litovat, a celá akce bude něčím, na co budou vaše rodiny ještě dlouho vzpomínat. Svatba v domácím prostředí je velmi osobní a může vám dodat jistotu. Pokud navíc najdete ty správné lidi, kteří vám se vším pomohou, bude váš den D opravdu nezapomenutelný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *